Šéf FIFA reaguje na kritiku ohledně MS a prosí hráče o laskavost

Jelikož se kritika na MS v Kataru stále šíří, byla nucena i sama FIFA reagovat. Všem týmům, které zamířily do Kataru, byl zaslán dopis s žádostí ohledně mírnění emocí… Nechceme si přece kazit atmosféru.

Šéf FIFA reaguje na kritiku ohledně MS a prosí hráče o laskavost

Historie si asi nepamatuje světový turnaj, na který by se vznášelo tolik kritiky. Bohatí šejkové během pár let v Kataru vybudovali fotbalové prostředí, které splňuje všechny podmínky k uskutečnění takto velkého šampionátu.

Prakticky během jednoho desetiletí bylo postaveno několik honosných stadionů, při jejichž výstavbě dokonce umírali lidé. Právě na tento fakt upozorňují mnozí lidé a zejména sami fotbalisté, kteří chtějí uctít památku zesnulých. Naneštěstí každý takovýto komentář hází špatné světlo na celé mistrovství a podle všeho hrozí, že jej nějací fanoušci budou i bojkotovat.

„Prosíme hráče, aby před nadcházejícím mistrovsvím světa potlačili své emoce. Jsme si vědomi vaší zloby, ale prosím netahejte politiku a své osobní stížnosti nyní do fotbalu. Fotbal je tu od toho, aby lidi spojoval, ne je rozděloval,“ pronesl sám šéf FIFA Gianni Infantino, jenž se podobnými stížnostmi hodlá zabývat až po novém roce.

„Všem týmům, které se účastní MS v Kataru, jsme zaslali informační email, ve kterém najdou veškeré podrobnosti, jak se mají chovat. Respektujeme vaše názory i vaše stížnosti, ale nenechme si jimi zkazit šampionát, který nás právě čeká,“ vyjádřil se Infantino pro televizní síť Sky News.