Zinedine Zidane se vrací do role trenéra. Který tým za pár měsíců vyzkouší jeho trenérské metody?

Legenda francouzského fotbalu se dočkala a více než rok po konci na lavičce Realu Madrid se začíná připravovat na návrat do trenérského křesla. Není to žádný z bohatých klubů, o kterých se ve spojitosti se Zidanem v posledních měsících spekulovalo, veleúspěšný kouč se dočkal vysněných Les Bleus.    

Zinedine Zidane se vrací do role trenéra. Který tým za pár měsíců vyzkouší jeho trenérské metody?

Turnaj v Kataru bude poslední reprezentační akcí pro Didiera Deschampse, od příštího roku národní tým Francie převezme Zinedine Zidane. S touto informací přišel španělský deník Libertad Digital, podle kterého se francouzský svaz rozhodl, že bez ohledu na úspěch Mbappého, Benzemy a spol. v Kataru Deschamsovi neprodlouží smlouvu, která vyprší na konci roku, a do funkce instaluje Zidana, který o ni dlouhodobě měl zájem a se kterým má být francouzský fotbalový svaz předběžně domluvený. 

Legendě, která posbírala tituly mistra světa, mistra Evropy nebo několikánasobného vítěze Ligy mistrů jako hráč a dokázala vyhrát Ligu mistrů (a španělskou La Ligu) i jako trenér se tak splní velký sen. V minulosti totiž francouzským novinám L'Equipe řekl: „S Les Bleus jsem ještě neskončil. Doufám, že se jednou stanu trenérem Francie. Kdy? To nezáleží na mně. Je to vrchol. Takže od té doby, co jsem si tím prošel a teď jsem trenérem, je francouzský tým pevně ukotven v mé hlavě. Moje nejhlubší touha je ta tam. Francouzský národní tým je to nejkrásnější, co existuje," prohlásil Zidane. 

Pokud se informace opravdu potvrdí, padnou všechny spekulace, které jednoho z nejžádanějších trenéru současnosti postupně spojovaly s největšími evropskými velkokluby. V létě se třeba Zidanovo jméno objevovalo ve spojitosti s křeslem na Old Trafford (kde nakonec Manchesteru United  vládne Erik ten Hag) nebo ve spojitosti s možným návratem na San Bernabeu, kde měl v Realu vystřídat údajně do důchodu směřujícího Ancelottiho . Během podzimu se pak spekulovalo o jeho návratu na další bývalé místo činu, na Allianz Stadium, kde domácí zápasy hraje v letošní sezóně se trápící Juventus Turín. Nakonec ale podle všeho Zinedine Zidane zakotví na Stade de France.