Trápení Liverpoolu v záloze má řešení. Na Anfield Road chtějí povolat oporu West Hamu

Aktuální sezóna poukázala na nedostatky Liverpoolu v záložní řadě, což nemohlo nechat klidným ani německého stratéga Jürgena Kloppa. Pod tíhou výsledků by s ním mohla být spolupráce rozvázána, ale mnohem pravděpodobnější variantou se jeví možnost, že mu vedení Reds dá šanci své schopnosti obhájit. Krátkodobé řešení by mohlo být učiněno již v lednu, v létě se pak očekává to trvalé.

Trápení Liverpoolu v záloze má řešení. Na Anfield Road chtějí povolat oporu West Hamu

Liverpool v posledních týdnech získává zpět půdu pod nohama, přesto nelze hovořit o zažehnání krize. Důkazem může být třeba ligové klopýtnutí s Leedsem. Podle informací portálu Thehardtackle má Klopp podporu u vedení, pokud jde o realizaci příchodu nového záložníka. Tím vyvoleným má být Declan Rice z West Hamu.

Reds potřebují složení své zálohy řešit co nejdříve. Jordan Henderson a James Milner již dávno nepatří mezi nejmladší, Thiago a Naby Keïta jsou pak často náchylní ke zranění. O sázce na hostujícího Arthura Mela už se toho také napsalo dost. Klopp měl v plánu získat do svých spárů nadějného anglického legionáře Jude Bellinghama, ale Dortmund si diktuje takovou cenovku, že to nahrává do karet především dalším movitějším zájemcům.

Declan Rice byl v minulosti spojován s Chelsea, ale jeho přesun v rámci Londýna nebyl nakonec realizován. Třiadvacetiletý anglický reprezentant je oblíbencem kouče Garetha Southgatea a očekává se, že bude klíčovou tváří národního výběru na blížícím se světovém šampionátu v Kataru. West Ham se své opory vzdávat nechce, ale v létě vstoupí Rice do posledního roku své smlouvy a jednání o prodloužení se zatím nerealizovaly.