Allianz Arena, Etihad Stadium a Park Princů. Právě tady se nalézají 3 nejlepší útoky Starého kontinentu

S decentním přimhouřením očí lze říci, že se pět nejrespektovanějších soutěží Starého kontinentu nalézá zhruba ve své třetině. A právě to je časový úsek, z něhož už se dá odvodit, jakým mužstvům se ofenzivně daří a kterým celkům naopak jejich útočné řady až tak nešlapou. Neapol (30 nastřílených branek), Arsenal (30), Real (29) i Barcelona (29) nepochybně patří ve svých domovských ligách do první zmíněné skupiny a jejich střelci konkurenci skutečně nešetří, nicméně i tak se pořád v rámci velké TOP pětky najdou hned tři klubové adresy, z jejichž produktivity jde ještě o něco větší strach. Nejlepší útoky Evropy mají v tuto chvíli právě tady...

Allianz Arena, Etihad Stadium a Park Princů. Právě tady se nalézají 3 nejlepší útoky Starého kontinentu

Bayern Mnichov (12 zápasů, 38 branek)

O velké ofenzivní síle napovídá mnohé už poslední bundesligové kolo. Nebohý Mainz odjel z Allianz Areny se šestkou a ještě byl rád, že "hokejový" duel skončil "jen" 2:6 v jeho neprospěch.

38 nastřílených branek v úvodních dvanácti kolech vážně není málo a jestli taková palebná síla neskončí jedenáctým titulem v řadě, bude to obrovské překvapení.

Z průměru více než tří branek na utkání jde strach. Tím spíš, že druhý nejproduktivnější tým, jímž je Eintracht Frankfurt, nasázel o 13 gólů méně.

Výborná vizitka mladého kouče Juliana Nagelsmanna, který si dokázal poradit i s odchodem famózního kanonýra Roberta Lewandowského do LaLigy.

Foto: FC Bayern Mnichov