Allianz Arena, Etihad Stadium a Park Princů. Právě tady se nalézají 3 nejlepší útoky Starého kontinentu

S decentním přimhouřením očí lze říci, že se pět nejrespektovanějších soutěží Starého kontinentu nalézá zhruba ve své třetině. A právě to je časový úsek, z něhož už se dá odvodit, jakým mužstvům se ofenzivně daří a kterým celkům naopak jejich útočné řady až tak nešlapou. Neapol (30 nastřílených branek), Arsenal (30), Real (29) i Barcelona (29) nepochybně patří ve svých domovských ligách do první zmíněné skupiny a jejich střelci konkurenci skutečně nešetří, nicméně i tak se pořád v rámci velké TOP pětky najdou hned tři klubové adresy, z jejichž produktivity jde ještě o něco větší strach. Nejlepší útoky Evropy mají v tuto chvíli právě tady...

Manchester City (12 zápasů, 37 branek)

Josepem Guardiolou řízená družina z modré strany Manchesteru vyniká svou produktivitou již několik let v kuse a 37 zápisů do střelecké listiny během 12 vystoupení je taktéž famózní bilance.

Tím spíš, že v posledním kole Premier League se obhájce anglického titulu prosadil pouze jednou a na obranu Leicester City vyzrál při absenci Erlinga Haalanda pouze Kevin De Bruyne.

Kupříkladu Bournemouth, Crystal Palace, Nottingham Forest, Manchester United nebo Southampton už takové štěstí neměly a po střetech s osminásobnými šampiony země odcházely vždy s pořádnými příděly.

V nejbližším kole anglické ligy se dostaví na Etihad Stadium Fulham a šlo by o malý zázrak, pokud by se Berndu Lenovi podařilo proti rozjeté mašině (jen Haaland má za 11 startů 17 kousků) udržet čisté konto.

Foto: Manchester City CF