Liverpool uvadá, je na čase jednat. Naléhá klubová legenda a nabízí recept na cestu z bídy

Nejprve venkovní prohra s posledním Nottinghamem a následně domácí porážka s Leedsem. Tyto dva neúspěchy jen podtrhují současnou krizi Liverpoolu, který měl ambice útočit na titul v Premier League. Teď to možná bude jen boj o evropské poháry.

Liverpool uvadá, je na čase jednat. Naléhá klubová legenda a nabízí recept na cestu z bídy

Jurgen Klopp byl mnohými považován za zázračného trenéra, který dokázal z hráčů vždy vydolovat maximum. Jeho týmy pokaždé pracují na sto procent a na hřišti nechávají absolutně všechno.

Existují ovšem případy, kdy ani maximální nasazení nestačí. Reds podle tvrzení své klubové legendy podcenili přestavbu mužstva a nepřivedli kvalitu na posty, kde to potřebují nejvíce. Což je do středu pole.

„Všichni známe týmy Jurgena Kloppa a všichni víme, v jaké intenzitě hrají. Je to možná nejpracovitější mužstvo na světě, kterému ovšem teď něco chybí… Víte, co to je? Je to bohužel kvalita,“ vyjádřil svůj názor bývalý slavný záložník Graeme Souness ve studiu stanice Sky Sports.

„Liverpool sice kolikrát dře, ale je doslova až šikanován ve středu pole. Lidé se mylně domnívají, že je chyba v obraně, ale popravdě je největší problém v záloze. Kdyby záloha fungovala tak, jak má, potom by i obrana inkasovala méně gólů,“ vysvětloval a nabádal k posilám.

„Jsem si jistý, že si je toho vědom i sám Jurgen, i když to veřejně nepřizná… Líbí se mi však Curtis Jones a Harvey Elliott. Ti kluci mají potenciál, jen je bohužel Premier League tak strašně nabitou soutěží, že je nemůžete nechat hrát v každém zápase. Zejména teď, když je to tempo ještě vyšší, protože se blíží mistrovství světa,“ podotkl Souness.