Lampard zatím není spokojen s ofenzivní silou svého týmu. Jak to hodlá Everton napravit?

Anglický Everton se i přes osm letních příchodů po loňské nepovedené sezoně chystá být aktivní na přestupovém trhu i v zimě. Podle deníku Football Insider se chystá podat nabídku na útočníka Wolwerhamptonu Wanderers Daniela Podence.

Lampard zatím není spokojen s ofenzivní silou svého týmu. Jak to hodlá Everton napravit?

Toffees, jak se Evertonu v Anglii přezdívá, sice začali současnou sezonu lépe než tu předchozí, ale stále je dle Franka Lamparda co zlepšovat. Obsazují dvanáctou příčku tabulky, ale jsou jedním z nejméně se prosazujících týmů. Do soupeřovy sítě se ve třinácti zápasech trefili pouze jedenáctkrát. A přesně to je ten důvod, proč se poohlíží po posile do útoku.

Daniel Podence svého nynějšího konkurenta zaujal hlavně svou univerzálností, Everton by si chtěl zajistit všestranného útočníka se zkušenostmi z nejvyšší anglické soutěže, což tento portugalský sedmadvacetiletý forvard určitě splňuje. Mimo jiné má za sebou také působení v domácím Sportingu, či řeckém Olympiakosu. V Premier League působí čtvrtou sezonu, ve které se stal základním stavebním kamenem Wolwerhamptonské základní sestavy, odehrál zatím všech třináct zápasů a vstřelil v nich dva góly.

Podence má ale ve Wolwerhamptonu platnou smlouvu do roku 2024, takže z Goodison Parku bude muset přijít výhodná nabídka, aby portugalce uvolnili.