Allianz Arena, Etihad Stadium a Park Princů. Právě tady se nalézají 3 nejlepší útoky Starého kontinentu

S decentním přimhouřením očí lze říci, že se pět nejrespektovanějších soutěží Starého kontinentu nalézá zhruba ve své třetině. A právě to je časový úsek, z něhož už se dá odvodit, jakým mužstvům se ofenzivně daří a kterým celkům naopak jejich útočné řady až tak nešlapou. Neapol (30 nastřílených branek), Arsenal (30), Real (29) i Barcelona (29) nepochybně patří ve svých domovských ligách do první zmíněné skupiny a jejich střelci konkurenci skutečně nešetří, nicméně i tak se pořád v rámci velké TOP pětky najdou hned tři klubové adresy, z jejichž produktivity jde ještě o něco větší strach. Nejlepší útoky Evropy mají v tuto chvíli právě tady...

Paris Saint-Germain (13 zápasů, 36 branek)

Paříž, jež momentálně táhne šňůru pěti výher, si samozřejmě hraje v Ligue 1 tak trochu vlastní ligu a na letošním francouzském poli na ní ještě během třinácti kol žádný tým nevyzrál.

Nový trenér PSG Christophe Galtier pracuje pod Eiffelovkou se jmény jako Mbappé, Messi, Neymar či Renato Sanches a pokud by právě tento útok nebyl gólový, pak by bylo něco špatně.

Obhájce titulu má našlápnuto k tomu, aby během osmatřiceti kol přesáhl hranici 100 branek (v uplynulém ročníku se zastavil "jen" na 90) a defenzivní řada Lorientu si šestý listopadový den nepochybně mákne.

Velká palebná síla by měla také přivát do hlavního města za pár měsíců již jedenáctý primát klubové historie, čímž se stane nabušené pařížské mužstvo rekordmanem země.

Foto: Paris Saint-Germain FC