Průšvih jménem Sparta! Skončí Priske stejně jako Vrba? Rozhodne se v Plzni

Je osmý květen letošního roku, Sparta po tragickém výkonu prohrává v Plzni 0:3. I ti největší letenští snílci se už loučí s titulem, Sparta den nato s trenérem Pavlem Vrbou. Jenže uplyne pět měsíců a situace se opakuje. Tedy s tím rozdílem, že tentokrát jsou rudí ještě tragičtější, dostanou o gól víc a jejich katem je Slavia. Odnese to dánský trenér Brian Priske stejně jako tenkrát Vrba? Nebo bude vedení solidární a vaz mu setne až za dva týdny po zápase v Plzni, aby v tom byl i kus symboliky? 

Průšvih jménem Sparta! Skončí Priske stejně jako Vrba? Rozhodne se v Plzni

Těžko říct, osobně bych ale hlasoval pro druhou možnost. Tedy pokud nenastane varianta číslo tři a Priske nebude koučem týmu i na jaře. Pořád se to může stát, debakl v derby ale jen tak něco nesmaže. Vlastně smazat ani nesmí. Jedna věc je totiž historická prohra 0:4, tou druhou hrůzostrašný výkon, kterým se sparťané na hřišti prezentovali. Nepředvedli absolutně nic. Před přestávkou ani po ní. Kdyby domácí nesundali nohu z plynu, dopadlo by to ještě hůř.

Tohle že je tým, který má reálně bojovat o titul? Konkurovat Plzni se Slavií? Leda tak na PlayStationu… Jasně, třeba Martin Vitík s Matějem Kovářem vážně neměli svůj den. Jejich chyby byly triviální, u gólmana Manchesteru až komické, Slavia by se ale prosadila i tak. Selhala totiž celá Sparta, na výkon nažhaveného rivala absolutně nestačila. Technicky, rychlostí a především agresivitou.

Viděli to všichni. A snad už i sám Priske, jenž na vývoj zápasu nedokázal absolutně reagovat. “Je to ostuda. Způsob, jakým jsme reprezentovali náš klub, byl zkrátka neakceptovatelný,“ přiznal dánský trenér. Nebyl by to ale on, kdyby se i přes tenhle výplach nesnažil zůstat pozitivní. “Jsem stoprocentně přesvědčený, že kráčíme správným směrem. Tuhle bitvu jsme prohráli, válka bude ale ještě dlouhá,“ dodal v dalším hodnocení ztraceného derby.

Mluvit vážně umí, že by vnitřně rezignoval, o tom nemůže být žádná řeč. A je to tak dobře. Na druhou stranu, ani sebelepší vyjádření nemůže zakrýt blamáž, pod kterou se podepsal. A spolu s ním i všichni sparťané.

Je možné, že šlo jen o zápas blbec? Nebo si na Letné lžou sami sobě do kapsy? Uvidí se za dva týdny při utkání v Plzni. O titul se hrát vážně nebude, o Priskeho budoucnost už ovšem ano.

Pokud se totiž ze sparing partnera nestane odhodlaný bojovník, měl by se logicky začít řešit ten, kdo ho do klece (ne)připravil…

Věřili jsme že to můžeme zvládnout. Tohle je špatně, nehledal výmluvy po debaklu v derby Sadílek