Věřili jsme že to můžeme zvládnout. Tohle je špatně, nehledal výmluvy po debaklu v derby Sadílek

Podle nekvantifikovatelných očekáváních veřejnosti měla Sparta solidní šanci v derby uspět. Měla za sebou tři vítězné zápasy, Slavie se naopak poslední týdny spíše trápila. Nakonec ale dění na hřišti bylo jednoznačné a Sparta utrpěla prohru 0:4.

Bylo to asi jedno z nejhorších pětačtyřiceti minut v novodobých dějinách Sparty. První poločas 304. derby se Slavii byl prostě děs. První úder po pěti minutách a fatálním přiťuknutí Vitíka do šance Jurečkovi, 2:0 po třinácti minutách, třetí inkasovaný gól v 30. minutě, čtvrtý hřebík do rakve v nastavení poločasu. Hráčům Letenských se o zápase nemluvilo lehce. “Je to strašně těžké. Atmosféra v kabině celý týden před zápasem byla výborná. Věřili jsme tomu, že to můžeme zvládnout a tohle je špatně. Strašně mě to mrzí, třeba pro mě to bylo první derby. Strašně jsem se těšil. Vím, jak to je pro lidi těžké. Nezvládli jsme to a strašně mě to mrzí,” hlásil pro klubové stránky Sparty záložník hostů Lukáš Sadílek, který na hřišti vydržel do 60. minuty.

Nevymlouval se ale, že by příšerný úvod zápasu byl viníkem katastrofálního představení. “Nemyslím si to. Je to furt 0:1, můžete dát hned gól. Myslím si, že to ten rozhodující moment nebyl. Pak dostaneme ještě další tři góly. O tom prvním to nebylo,”  uvedl defenzivní záložník týmu. S tím, že podle něj rozhodujícím faktorem nebyl jeden okamžik. “Myslím, že to byl celkově první poločas. Slavia hrála jednoduše. My jsme byli u druhých balonů pozdě. Oni byli všude dřív a tím rozhodli ten zápas. Dostali se do čtyřech příležitostí a čtyři proměnili,” přiznal Sadílek

Teď je podle něj zásadní, aby tým dal hlavu nahoru a pokusil se zbylé zápasy do zimní pauzy vyhrát. Sparťany přitom v následujících týdnech čekají čeští zástupci v evropských soutěžích. Nejprve doma Slovácko, ze kterého právě Sadílek před sezónou na Letnou přišel, potom Plzeň, která dominuje s aktuálně devítibodovým náskokem na třetí Spartu (a čtyřbodovým na druhou Slavii), s jedním zápasem v rezervě ligu vede. Pokud si svěřenci Briana Priskeho po nedělním tragickém představení stále myslí na titul, musí tyto dvě utkání opravdu zvládnou. V tom se Lukáš Sadílek nemýlí.