Varane o MS zřejmě nepřijde, po Chelsea má jen malou trhlinku ve svalu

Byla to taková malá sportovní tragédie, respektive to na ni vypadalo. Když v 60. minutě zápasu United proti Chelsea (1:1) opuštěl kulhavým krokem Raphael Varane hlavní pódium na Stamford Bridge, kutálely se mu po tváři slzy v obavách, že právě přišel o Mundial v Kataru.  

Varane o MS zřejmě nepřijde, po Chelsea má jen malou trhlinku ve svalu

Didier Deschamps si podle všeho může oddychnout. Opora zadních řad Les Blues Raphael Varane by měl být do za necelý měsíc začínajícího Mundialu zdráv a Deschamps tak nemusí sahat do své ideální obranné čtyřky. Devětadvacetiletý stoper přitom v sobotu v podvečer v zápase Premier League utrpěl zranění a podle informací agentury AFP měl obavy, že by ho tyto zdravotní problémy mohly připravit o účast na mistrovství světa v Kataru

Nakonec se nicméně podle AFP mělo ukázat, že zranění není vážné a během tří týdnů by se měl uzdravit. Střední obránce sice kvůli problémům s nohou nedohrál sobotní zápas, když po souboji útočníkem Chelsea Pierrem-Emerickem Aubameyangem nešťastně upadl a hřiště opustil kulhající, nedělní lékařská prohlídka nicméně ukázala, že podle magnetické rezonance má mít Varane pouze malou trhlinu ve stehenním svalu, která by se měla během následujících jednom až dvou týdnů zacelit.

Varane přitom s podobným typem zranění laboroval prakticky celou minulou sezónu, poté co po desetiletém působení odešel z Realu Madrid, letos mu nicméně lékařský tým United naordinoval specifický kondiční režim a Varane se, podobně jako v reprezentaci, stal jednou z opor nově budovaného týmu Erika ten Haga. Svou formu podle všeho nyní bude moci prodat i na mistrovství světa, kde Francie patří k širšímu okruhu favoritů.