Sparťanské debuty mladíků Kukučky a Goljana? Priskě měl radost, u obou vidí velký potenciál do budoucna

Sparta se v Domažlicích v rámci 3. kola MOL Cupu blýskla šesti brankami (6:1), nicméně branek mohlo být zejména ve druhém dějství ještě o něco více.

Sparťanské debuty mladíků Kukučky a Goljana? Priskě měl radost, u obou vidí velký potenciál do budoucna

Brian Priske tomu však rozuměl. Podle něj je normální, že se při takovém vývoji ke konci utkání ubere plyn. Navíc s vědomím, co za zápas čeká letenské "S" již tuto neděli.

Protože hráči třetiligové Jiskry předvedli několik ostrých zákroků, dánský odborník se nejednou bál o zdraví svých hráčů.

"Bohužel to tak v těchto zápasech bývá, že tým z nižší soutěže, který objektivně nemá takovou kvalitu jako vy, jde do zápasu s tím, že bude hrát tvrdě. Takové situace se zkrátka stávají. Bohužel to, co mě mrzí, je incident Honzy Fortelného ke konci utkání. Můžete vidět, co se stane, když na chvíli ztratíte klid, což by se zkrátka stávat nemělo. Hráči musí v takovýchto zápasech zachovat chladnou hlavu," uvedl pětačtyřicetiletý kouč, jehož pozápasová slova přinesly stránky sparta.cz.

Trenér, který si udělal jméno v Midtjyllandu a v minulé sezoně seděl na lavičce Antverp, možná proti Limberskému a spol. nečekal až tak jednoduchou cestu k výhře.

"Je vidět, že se naše ofenzivní kvalita zvyšuje a jsem i rád, že jsou viditelné určité prvky systémovosti. Především v našich ofenzivních schématech jsme viděli, že těch šancí bylo opravdu mnoho. Čvančara mohl skórovat klidně pětkrát, ne-li i víckrát. Stejně tak další hráči. Těší mě, že pokračujeme v progresu z posledních zápasů. Nejde mi teď jenom o počet gólů, ale o to, jakým způsobem jsou hráči nastaveni, jak umí spolupracovat a jaká dělají rozhodnutí při řešení ofenzivních situacích. Pro mě je důležité, abychom stále rostli. Nejenom v tomto týdnu, v příštím týdnu ale i v dalších měsících. To je hodně důležitá věc. Samozřejmě potřebujeme být kvalitní i v defenzivě a takové góly, jaké jsme obdrželi, nevidím rád," připomněl dva inkasované góly s Pardubicemi a jeden s Domažlicemi.

Jak obtížné bylo s ohledem na víkendové derby určit, koho poslat na trávník v poháru a komu naopak udělit volno? V průběhu hry šli do akce například jednadvacetiletý křídelník Adam Goljan nebo stále teprve osmnáctiletý stoper Ondřej Kukučka, jehož si Sparta pořídila v Baníku a on dorazil ve své době do metropole v rekonvalescenci.

"Jako trenér pořád řešíte nějaké problémy a musíte dělat těžká rozhodnutí. Já jsem samozřejmě nedělní zápas před tímto utkáním v hlavě měl. Na druhou stranu jsem věděl, že zápas s Domažlicemi musíme zvládnout, a proto jsme základní sestavu poskládali tak, abychom postoupili a vyhráli. Jsem ale také rád za to, že se nám dostali do sestavy nejen hráči, kteří v posledních týdnech příliš nehráli, ale i mladí kluci z našeho B-týmu. Mám radost za Goljana a Kukučku. Oba jsou hráči s velkým potenciálem, který nyní prokázali. Tudíž jsem dneska dostal na některé otázky, které jsem si kladl, několik hodně pozitivních odpovědí," zakončil přímý nadřízený Karabce, Vitíka či Vorla.

Šest zástupců slavných "S", u nichž je nejpravděpodobnější, že se ve 304. derby v Edenu budou podílet na gólu?