Události 13. kola: Hororová půlhodina Sparty, hradecký magnet na červené, Řezníček s čistým hattrickem po téměř 5 letech

Derby pražských „S“ žádnou napínavou podívanou nenabídlo, už po půlhodině bylo hotovo a druhý poločas se pouze dohrával. V duelech Hradce Králové byla k vidění už devátá červená karta, další vítězství ale pro tým kouče Miroslava Koubka znamená dotažení se na Spartu. Čistým hattrickem sestřelil Pardubice Jakub Řezníček. Podobný výkon v nejvyšší soutěži předvedl naposledy v březnu roku 2018.

Události 13. kola: Hororová půlhodina Sparty, hradecký magnet na červené, Řezníček s čistým hattrickem po téměř 5 letech

Čtvrtý hattrick pro Řezníčka, druhý čistý v nejvyšší soutěži

Po čtyřech zápasech bez vítězství se Zbrojovka Brno konečně dočkala a v rámci 13. kola vyhrála v Ďolíčku nad Pardubicemi 1:3. O všechny branky se postaral útočník Jakub Řezníček, jenž je nyní s devíti góly zároveň nejlepším střelcem soutěže.

„Musím za to poděkovat klukům, kteří mi ty šance připravili. Všechny góly jsem takhle chtěl dát, povedlo se,“ usmíval se po skvělém výkonu brněnský útočník. Ten se stal prvním hráčem Zbrojovky od roku 2005, kterému se povedlo dát v nejvyšší soutěži hattrick.

Pro Řezníčka šlo už o čtvrtý hattrick v seniorské kategorii. Vůbec první si připsal za Sigmu Olomouc v březnu roku 2018, tehdy se také jednalo o hattrick čistý. Před dvěma lety v dresu Teplic sestřelil v boji o udržení Zlín, loni čtyřmi góly ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE sám deklasoval Jihlavu.