Vízek: Slávistický fotbal Spartě vůbec vonět nebude. Být Slavií, tak bych se Plzně bál víc než Sparty

I když prochází vršovické "S" z Edenu v poslední době malinkým útlumem, podle internacionála Ladislava Vízka o něčem svědčí i to, když dokáže skolit Mladou Boleslav po osmdesáti minutách v deseti.

Vízek: Slávistický fotbal Spartě vůbec vonět nebude. Být Slavií, tak bych se Plzně bál víc než Sparty

Podle žijící legendy Dukly byla Slavia lepší i v obou pohárových utkáních s Kluží (0:1 a 0:2), ale doplatila na zaparkovaný autobus rumunského klubu a vlastní útočnou nemohoucnost.

Ta však v domácích podmínkách tak úplně neplatí. Hráčská skupina Jindřicha Trpišovského si totiž po dvanácti odehraných kolech udržuje úctyhodný průměr tří vstřelených branek na zápas, což je ofenzivní bilance, již se konkurence zatím nepřibližuje.

Sešívaní jsou prý stále velice silní a myslí na titul, který jim v minulé sezoně unikl. Ukázat by to měli i v neděli večer, když se na jejich domácí půdu dostaví třetí Sparta, která dokonce čeká na primát již od roku 2014.

Právě třaskavé derby bude velkým barometrem. "U obou pražských "S" uvidíme, jak na tom doopravdy jsou. Sparta se trochu zvedá, ale fotbal Slavie ji vůbec vonět nebude. Tohle bude po dlouhé době vypjaté derby, ale Slavia bohužel trpí stále velkou marodkou," připomněl portálem tn.nova.cz citovaný sedmašedesátiletý expert.

Soutěži však nikdo z metropole nevládne. Tabulce pořád vládne téměř rok neporažená Viktoria. Byť má zápas k dobu, i tak získala o čtyři body více než Slavia a o šest bodů více než Sparta.

Pakliže by došlo v bitvě o Prahu na dělbu bodů a západočeská družina si v Doosan aréně poradila s dosud nepřesvědčivým Baníkem, náskok by se navíc ještě zvýšil.

"Nesmíme zapomínat ani na Plzeň, která je konsolidovaná. Koupila šikulu Vlkanovu. Myslím, že to tam dělají dobře. Jsou taky nebezpeční. Být Slavií, tak bych se Plzně bál víc než Sparty," uzavřel olympijský vítěz z roku 1980.

V týmu Baníku jsem viděl větší život než dřív. Slovácko však hrát 2 soutěže naráz nezvládá, poznamenal Komňacký