Jsem šťastný, že mohu hrát v tak dobrém klubu, hlásí mezi áčkem a rezervou Pardubic pendlující Brazilec Lima

Dvacetiletý brazilský útočník s historií ve Fluminense Leandro Lima už je součástí pardubického dění několik měsíců a využívá ho jak áčko, tak rezerva.

Jsem šťastný, že mohu hrát v tak dobrém klubu, hlásí mezi áčkem a rezervou Pardubic pendlující Brazilec Lima

O víkendu si připsal proti Jablonci sedmý start ve FORTUNA:LIZE a nedlouho po prvoligovém souboji vyběhl také v barvách třetiligového béčka proti Velvarům, s tím, že se mu během pětačtyřiceti minut podařilo také skórovat.

Zápis do střelecké listiny ho učinil šťastným, neboť na něj čekal už déle. "Moc jsem se těšil na to, až po delší době dám znovu gól. Doufám, že mi to tam brzy spadne také v dresu A týmu," prohlásil v interview pro stránky fkpardubice.cz mladý svěřenec Radoslava Kováče.

Jak obtížné je přepnout z první ligy na třetí nejvyšší soutěž? "Pro mě je každý zápas stejný. Každý je pro mě stejně důležitý, protože v každém chci odcházet do šaten jako vítěz. Nezaleží na tom, jestli hraji v dresu A-týmu nebo B-týmu. Vždy se snažím na hřišti nechat maximum," ubezpečil fanoušky Lima.

Za první tříbodový zisk v sezoně byl každopádně moc rád. Pro poslední Pardubice jde o moc důležitou výhru. "Doufám, že to bude první krok k tomu, abychom se zvedli. Zápas byl velmi obtížný. My ale věděli, jak soupeřově tlaku v závěru odolat a odvézt si důležité tři body. Je skvělé, že jsme to konečně zvládli. Teď si můžeme daleko více věřit. Zjistili jsme, že umíme vyhrát. Také se nám bude během týdne daleko lépe pracovat," ozřejmil.

Východní Čechy jsou sice jeho první evropskou zastávkou, nicméně na nové prostředí si zvykl poměrně rychle a město dostihů a perníku si jednoznačně oblíbil, s tím, že mu tamní klid vyhovuje.

"V Česku se hraje velmi náročný fotbal a liga je velice kvalitní. Hráči se musí zaměřit také na psychické aspekty fotbalu. Myslím ale, že jsem se rychle a dobře adaptoval na fotbalové podmínky tady v Pardubicích. Mám to tu rád. Jsem šťastný, že mohu hrát v tak dobrém klubu," přiblížil spoluhráč Vacka, Ichy, Hlavatého či Janoška, jehož celek má před sebou vystoupení na Spartě, kde může pouze překvapit.

Exslávista Hellebrand kárá své Dynamo za přílišnou opatrnost: Musíme valit dopředu, což se zatím neděje