Musím kluky pochválit, už ve vápně nemáme jen jednoho hráče, ale klidně tři až čtyři, těší Kováče

Radoslav Kováč si odbyl první ligové utkání na lavičce Pardubic. Bohužel pro něj nedopadlo ideálně, když proti Bohemians prohrál po parádní trefě Jánoše. Východočeši v zápase nebyli horším týmem a utkání by spíše slušela remíza.

Musím kluky pochválit, už ve vápně nemáme jen jednoho hráče, ale klidně tři až čtyři, těší Kováče

Pro diváky zápase mezi Pardubicemi a Bohemians moc atraktivní nebyl, ve hře obou týmů bylo hodně nepřesností a šancí pomálu. „Zápas s Bohemkou byl o prvním gólu. Pavel Černý tam měl šanci před prvním poločase, bohužel to přestřel. Jít do kabin za stavu 1:0 by nám hodně pomohlo. Je škoda, že jsme to neproměnili,“ posteskl si na tiskové konferenci Kováč.

Druhý poločas začali lépe Pražané a odměnou jim byla krásná branka Jánoše. „Klokani ve druhém poločase trochu zvýšili aktivitu, ale i tak jsme to zvládali. Bohužel jsme dostali gól, kdy to Jány (Adam Jánoš) krásně trefil,“ poznamenal někdejší reprezentant.

S předvedenou hrou je bývalý kouč Opavy či Táborska víceméně spokojený. „Musíme dál pracovat a věřit, že se to obrátí, musím pochválit kluky, protože v zápase pracovali dobře. Bohužel nás trápí produktivita. Měli jsem slušnou organizaci obrany, kluci mě nezklamali. Fotbal je o gólech, hrát na 0:0 je v lize složitý a pro nás bohužel, že to Jány tak krásně trefil. Zlepšil se nám počet hráčů ve vápně, už tam nemáme jen jednoho hráče, ale klidně tři až čtyři, musíme se víc tlačit do koncovky a hlavně je proměnit,“ konstatoval dvaačtyřicetiletý trenér.

Video: Youtube - FK Pardubice