Byli jsme hodně dole, potřebovali jsme zpětnou vazbu a ta přišla, culil se Kováč po výhře Pardubic

Krčí se na dně tabulky a v očích mnohých jsou adepty na sestup. Pardubice provedly trenérskou výměnu a dosazený Radoslav Kováč začíná záchranářskou misi, aby východočeský klub udržel mezi elitou. V rámci jedenáctého kola FORTUNA:LIGY dokázaly obrat o body Jablonec a připsat si druhé vítězství v sezóně.

Byli jsme hodně dole, potřebovali jsme zpětnou vazbu a ta přišla, culil se Kováč po výhře Pardubic

Šest bodů po jedenácti odehraných zápasech zatím zaručuje Pardubicím stále polední místo v tabulce, ale pomalu se dotahují na týmy před sebou. Nepříliš vzdálený je například Zlín, ale také ostravský Baník, České Budějovice, nebo Sigma Olomouc.

Jedinou branku sobotního poměření sil s Jabloncem zaznamenal ve druhém poločase Hlavatý, který pomohl svému týmu k zisku důležitých tří bodů. „Prvních dvacet minut jsme byli nervózní, až pak jsme se do toho dostali. Jablonec měl nějaké dvě střely, tam nás podržel brankář. Velkou šanci měl do poločasu ještě Zahradníček. Hráli jsme týmově a byli jsme agresivní. Podržel nás brankář Markovič, pak jsme skorovali. V závěru jsme začali ztrácet míče, ale dohráli jsme to a jsme rádi. Dneska jsme si zasloužili vyhrát,“ zaznělo z úst kouče Pardubic na tiskové konferenci.

V živé paměti měl výsledek z předešlého kola, kdy jeho tým padl vysoko na půdě Teplic. I proto věří, že by se mohlo blýskat na lepší časy. „Po těch Teplicích to bylo dnes hodně dobré, konečně jsme to uhráli i s nulou a dýcháme. Jsme za to rádi. Za kluky jsem šťastnej. Byli jsme hodně dole, potřebovali jsme zpětnou vazbu a ta dneska přišla. Vyzdvihl bych oba stopery, ale celkově musím pochválit celý mančaft. Jablonec má skvělé hráče a kvalitní tým. Potěšila mě organizace a měli jsme i štěstí,“ dodal Kováč.