Exslávista Hellebrand kárá své Dynamo za přílišnou opatrnost: Musíme valit dopředu, což se zatím neděje

I když to mělo Dynamo proti předposlednímu Zlínu rozehráno víc než dobře, protože vedlo o dvě branky, na Střeleckém ostrově se nakonec zrodila remíza, což už bývalý hráč ševců a současný záložník z kádru Jozefa Webera Patrik Hellebrand tolik nekvitoval. Pokud by přitom České Budějovice získaly plný počet bodů, mohly by se se Sigmou dělit o sedmou pozici, takhle však zůstaly až třinácté.

Exslávista Hellebrand kárá své Dynamo za přílišnou opatrnost: Musíme valit dopředu, což se zatím neděje

Čím si třiadvacetiletý špílmachr s minulostí ve Slavii, Slovácku či Opavě až příliš velkou pasivitu svého mužstva vysvětloval? "Těžko říct. Možná jsme to podvědomě chtěli udržet, ale hráli jsme doma a takhle se doma nehraje. Jestli chceme začít doma vyhrávat, musíme soupeře víc tlačit dopředu a nehrát tak opatrně," burcoval kabinu webem dynamocb.cz citovaný mladý muž, který v této sezoně naskočil do všech jedenácti utkání.

Podle jeho slov se částečně opakoval nedávný scénář se Sigmou. "Minulý zápas s Olomoucí jsme byli dvacet minut výborní, pak jsme dostali gól a zlomili jsme se. A to se teď opakovalo. Nesmíme být asi tak opatrní, ale valit dopředu. To se zatím neděje. Je to na nás na hráčích," zastal se svého trenéra mistr české ligy ze sezony 2019/2020.

Ve dvanáctém kole zajíždí Dynamo na Stínadla, kde je doma tým, který se zdá být nevyzpytatelný. Zatímco Pardubice přejel teplický soubor 5:1, následně padl 4:1 s Hradcem Králové. "Jdeme zápas od zápasu. Připravíme se na ně a věříme si. Doma jsme chtěli jsme potvrdit výhru z Ostravy, nepovedlo se a nezbývá než se připravit na Teplice a získat tam tři body," zakončil kolega Škody, Zajíce či Potočného.