Pořád stejná olomoucká písnička. Růsek má podle Jílka obrovský potenciál, který zatím nenaplňuje

Pět ligových sezon, celkem 87 startů a k tomu šestnáct branek a šest gólových asistencí. Byť to není úplně špatná bilance, od exbrněnského útočníka v olomouckých službách Antonína Růska se pořád čeká ještě o něco více.

Pořád stejná olomoucká písnička. Růsek má podle Jílka obrovský potenciál, který zatím nenaplňuje

V souvislosti s tím se ostatně stačí podívat na běžící ligový ročník, v němž šel do akce ve všech jedenácti případech a 854 poskytnutých minut dokázal přetavit jen v jeden gól proti posledním Pardubicím.

Na útočníka to žádná velká hitparáda není a protože ani jednou neasistoval, jeho produktivita je hluboce podprůměrná.

Naposledy proti Slavii se mu sice po boku Mojmíra Chytila poměrně dařilo, nicméně čísla jsou čísla a když je forvard nemá, nemůže být dobře hodnocen, ani kdyby uběhnul 20 kilometrů a vyhrál 50 osobních soubojů.

Václav Jílek nad ním ale stále drží ochrannou ruku a má za to, že v současnosti na Hané pracuje s nadstandardní útočnou dvojicí. Minimálně tedy v rámci FORTUNA:LIGY.

"Není to poprvé, co tady říkám, že Tonda má naši důvěru, ale i obrovský potenciál, který zatím nenaplňuje. Říkám to i jemu. V některých zápasech není dostatečně agilní, není dostatečně v zápase emocionálně i běžecky," všiml si webem sigmafotbal.cz citovaný Jílek.

Zrovna v neděli ale Růsek žádným spícím princem nebyl a rozdíl oproti několika předchozím soubojům to byl podle jeho šéfa diametrální. Je zkrátka vidět, co všechno dokáže s motivací hráčů udělat Slavia.

"Je to najednou jiná mentalita. Najednou se z nás jednoho vedle druhého stanou válečníci. Bohužel ne vždy ten entuziasmus z naší strany v zápasech byl. Je potřeba si to říct. Tonda s Mojmírem to ale od začátku nakopli a hráli skvěle. Pro nás jako trenérský tým je úkolem, aby tyto výkony opakovali i v dalších zápasech. I když pak tady asi dlouho nebudou," zmínil starou známou pravdu šestačtyřicetiletý expert z Androva stadionu.

Nechci nic říkat z pozice pětiměsíčního hráče, vyhnul se hlubšímu hodnocení dvou proher v řadě Douděra