Můžeš jít, už tě nepotřebujeme, slyšel Ronaldo. Zápasové vytížení je tomu důkazem

Stáří si vybírá svou daň a jinak tomu bohužel není ani v případě renomované značky CR7, která od začátku nové sezony zahřívá spíše lavičku, než aby proháněla travnatý povrch.

Můžeš jít, už tě nepotřebujeme, slyšel Ronaldo. Zápasové vytížení je tomu důkazem

Trenér Erik ten Hag, který u kormidla ďáblů z červené části Manchesteru stojí od počátku letošního ročníku, v mnoha předsezonních rozhovorech naznačil, že se těší, až bude s Ronaldem spolupracovat. Častokrát už tehdy ovšem upozornil na to, že se jeho mužstvo nachází v přestavbě a bude tedy nucen častěji rotovat.

Jakmile nová sezona odstartovala, začal být  Cristiano ve výběru základní sestavy přehlížen. A když už mu byla dána příležitost, tak ji nevyužil. Ať už jako muž v základu anebo střídající hráč se Ronaldo objevil v osmi soutěžních zápasech, ve kterých dokázal vstřelit jednu jedinou branku. Ta navíc přišla až z pokutového kopu. Dá se tedy říct, že od své optimální formy, na kterou jsou lidé zvyklí, má vskutku hodně daleko.  

Další rána přišla nyní v derby se City, které United prohráli 3:6. Manažer Erik ten Hag portugalského útočníka nezvolil do startovní jedenáctky, a když jeho mužstvo nutně potřebovalo zlešpit útok, tak využil jiných náhradníků. A důvod? „Z úcty k jeho velké kariéře,“ reagoval stručně nizozemský kormidelník, který dle serveru The Daily Telegraph počítá s hráčovým odchodem. A ten se může uskutečnit dokonce už v lednu.

„Trenér Erik ten Hag si chtěl původně Ronalda nechat, aby šel příkladem mladým hráčům v kabině, teď ale změnil názor,“ stojí v exkluzivním článku sepsaném Jamesem Duckerem. „Ronaldo již není více potřebný, a pokud se dostaví vhodná nabídka, vedení mu nebude bránit, aby odešel již v lednu.“

A tak se to tedy sečetlo. Manchester United se nachází na začátku přestavby, která byla už toto léto velmi nákladná. Těmto změnám vévodí zejména mladá krev. Jindy slavná značka CR7 se již nenachází v takové formě a ani mladistvý elán z ní nečiší. A co víc, protože se ďáblové nyní trápí, ubližuje to i Ronaldově resumé, pokud toho má být součástí.