Guardiola odhalil, jaký je zásadní rozdíl mezi Haalandem a Messim

Erling Haaland je mužem, na něhož se v posledních týdnech upíná veškerá pozornost. Je k tomu také pádný důvod. Tento hráč pravidelně ukazuje své výjimečné kvality a v pouhých dvaadvaceti letech disponuje potenciálem stát se světovou superhvězdou. I lepší, než je takový Lionel Messi?

Guardiola odhalil, jaký je zásadní rozdíl mezi Haalandem a Messim

Mnoho lidí se obávalo, zdali bude vůbec možné nahradit slavnou dvojici Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. Dnes na to už známe odpověď a z toho gólového počinu budou možná i překonáni. Již v této fázi kariéry má takový Erling Haaland více vstřelených branek, než měly výše zmíněné ikony. A to se tento norský útočník teprve zahřívá.

V souvislosti s Haalandovými neuvěřitelnými statistikami (17 gólů a 3 asistence v deseti zápasech) čelí i manažer Pep Guardiola otázkám, zdali necítí, že v jeho řadách roste nová světová hvězda. Taková, která by měla potenciál stát se vůbec tou největší ze všech. Pep nicméně koučoval i slavného Messiho, kterého dodnes obdivuje, a proto zvolil společensky přijatelnou odpověď.

„Miluji Erlinga a dozajista nám toho ještě hodně ukáže, ale rozhodně ho nemůžeme srovnávat s Messim,“ sdělil Guardiola reportérům ze stanice Sky Sports. „Hlavní rozdíl mezi oběma hráči je v tom, že Erling je stále závislý na svých spoluhráčích (aby mohl střílet góly), a i když je naprosto fenomenální v koncovce, tak Lionel má ten dar sám vytvářet šance a rozhodovat zápasy,“ nechával se slyšet vrchní šéf hvězdného a papírově nejsilnějšího kádru planety.