Wolves budou hledat nového trenéra, po prohře na West Hamu vyhodili Lageho

Po sobotní porážce od West Hamu United, po které se Wolves znova ocitli na sestupovém místě tabulky, byl po 16 měsících ve funkci propuštěn manažer Bruno Lage. Ten byl přitom ve funkci jen něco déle než rok, z posledních patnácti zápasů dokázal vyhrát jen jediný.  

Wolves budou hledat nového trenéra, po prohře na West Hamu vyhodili Lageho

Na začátku letošního roku se krátce spekulovalo, jestli Wolves nemají potenciál vlámat se do TOP4 a jejich kouč Bruno Lage byl vnímán jako jedna z nastupujících hvězd. O pár měsíců později je na dlažbě.  A to i přesto, že během léta si prosadil velké nákupy, když Wolves přivedli portugalské internacionály Goncala Guedese a Matheuse Nunese. přičemž druhého jmenovaného koupili za rekordní klubovou částku 38 milionů liber.

"Bruno je vynikající trenér, pracovitý a oddaný manažer a vřelý, moudrý a čestný člověk," řekl pro BBC šéf klubového představenstva Jeff Shi. "Po celou dobu působení ve Wolves s ním a jeho zaměstnanci byla radost spolupracovat, takže jsme museli s velkým zármutkem učinit toto těžké rozhodnutí. Upřímně nepochybuji o Brunových schopnostech a jsem si jistý, že uspěje i jinde, nicméně forma a výkony týmu v posledních měsících znamenají, že nemáme jinou možnost než jednat."

Lage loni v létě vystřídal Nuno Espirita Santo a ve své první sezoně dovedl Wolves k 10. místu. Wolves, kteří jsou dlouhodobě považováni za velmi talentovaný tým s hvězdami jako je třeba Ruben Neves pak měli ambice znovu hrát okolo středu tabulky a třeba zaútočit na pozice, které se v minulé sezóně podařilo urvat West Hamu. K tomu měli pomoci i výše zmíněné posily, nebo na hostování přivedený veterán Diego Costa. Nakonec šla ale jejich sezóna úplně jiným směrem. Letní posila za 15 milionů liber Saša Kalajdžič si však několik dní po svém přestupu ze Stuttgartu poškodil kolenní vazy a klíčový útočník Raul Jimenez utrpěl v předsezónním přátelském utkání zranění kolena a třísel. Hra Wolves tak drhne v obou směrech, výsledky se nedostavují a portugalský expert je prvním mužem, který byl na odstřel.