Pátá šance v Premier League pro Beníteze? Z role poradce by se mohl vydat na tuto záchranářskou misi...

Nottingham se letos velice slavně vrátil po mnoha letech do Premier League a během letní pauzy se proto na stadionu City Ground obrovsky posilovalo, s tím, že do kádru Forest přibylo více než 20 nových hráčů.

Pátá šance v Premier League pro Beníteze? Z role poradce by se mohl vydat na tuto záchranářskou misi...

Vydatný třesk však mužstvu velšského manažera Stevena Coopera nijak nepomohl a po pěti porážkách za sebou je z toho poslední místo v tabulce.

Jediná výhra z osmi pokusů a skóre 6:21 rozhodně není bilance, kterou by se dalo chlubit. Nehledě na pondělní debakl Forest na půdě Leicesteru City, který díky triumfu 4:0 poskočil právě na předposlední pozici.

Pád na dno anglické ligy by mohl odnést právě současný dvaačtyřicetiletý kouč, který pracuje v Nottinghamu zhruba třináct měsíců.

Pakliže by vedení k jeho odvolání opravdu sáhlo, největším favoritem na uvolněnou pozici by byl podle spekulací ostrovního tisku v čele s The Daily Mail dvaašedesátiletý Rafael Benítez.

Mimořádně zkušený španělský odborník, který má za sebou štace v LaLize, Serii A i čínské Super League, aktuálně pracuje u nováčka soutěže v roli poradce a opětovným trénováním na nejvyšší úrovni by nemusel pohrdnout.

Vítěz Ligy mistrů z roku 2005 už v minulosti na anglické půdě vedl Liverpool, Chelsea, Newcastle United i Everton, na jehož lavičce skončil letos v lednu.

Jednalo by se tak o jeho v pořadí již páté dobrodružství v Premier League. Dalším kandidátem je pak bývalý vůdce Burnley Sean Dyche.

Tři střelecké rekordy Premier League, které Haaland může smáznout už v této sezóně