Další úlovek Chelsea? Blues si dopředu políčili na hvězdu Bundesligy!

Nového majitele Chelsea Todda Boehlyho ani “překvapivá” výměna Thomase Tuchela na pozici trenéra Chelsea nezabrzdila v jeho nákupním apetitu. A do kádru Tuchelova nástupce Grahama Pottera přivedl v předstihu další nové jméno.  

Další úlovek Chelsea? Blues si dopředu políčili na hvězdu Bundesligy!

Christopher Nkunku absolvoval ve Frankfurtu zdravotní prohlídku a v příští rok v létě přestoupí za šedesát milionů eur do londýnské Chelsea. Tuto zprávu ohledně křídelního útočníka RB Leipzig a francouzského národního týmu přinesl včera německý bulvární deník Bild, podle kterého je ruka v rukávě a autor loňských 20 bundesligových gólů (letos se zatím trefil čtyřikrát) má mít rozhodnuto o svém příštím angažmá. 

Podle zdrojů německého bulváru Chelsea zaplatí výstupní klauzuli ve smlouvě francouzského hráče, která činí výše zmíněných šedesát milionů eur a čtyřiadvacetiletý hráč by od příští sezóny měl konkurovat Mountovi, Sterlingovi nebo Havertzovi. Leipzig měl na transakci údajně též přistoupit, s klubem ze západního Londýna mají v Sasku velmi dobré dlouhodobé vztahy, když se - po nepříliš úspěšné londýnské eskápadě - třeba před touto sezónou po této trase vrátil do Německa Timo Werner.

Nkunku je v posledních dvou sezónách považován za jeden z největších ofenzivních talentů bundesligy a už letos v létě kolem jeho jména létala řada spekulací, spojující ho s velkokluby. Zájem - minimálně podle novinářů - měl být v Liverpoolu i Manchesteru United, poptávat se údajně měli i z Barcelony. Mladý francouzský útočník se nicméně - podle interpretace francouzského tisku především s ohledem na listopadový Mundia v Kataru - rozhodl ještě sezónu setrvat v Německu. Pro tu následující si nicméně udělal jasno poměrně brzo.