Myšlenka na fotbalové All-Stars Game v Anglii neupadá. Plánuje se dokonce All-Stars turnaj TOP4 evropských soutěží

Nový majitel Chelsea Todd Boehly před nedávnem navrh, aby Premier League navýšila své příjmy zorganizovaním All-Stars zápasu po vzoru amerických profesionálních soutěží. Většina ligy se mu vysmála. Američan a jeho okolí se ale zjevně nevzdává.   

Myšlenka na fotbalové All-Stars Game v Anglii neupadá. Plánuje se dokonce All-Stars turnaj TOP4 evropských soutěží

Vybraná jedenáctka top hráčů Premier League v souboji s hráči z Bundesligy, Serie A nebo La Ligy. Čistě na ligovém základě, nikoliv na národnostním? Tento nápad na novou globální zábavu podle anglického deníku The Times “bublá” v hlavách manažerů kolem Todda Boehlyho, jež před nedávnem od Romana Abramoviche koupil Chelsea a nyní přichází z nápady, kterak navýšit tržby a zisky nejsledovanější fotbalové ligy světa.  Jeho prvnímu návrhu,  a tedy že by se v Premier League mohly utkat hvězdné výběry severu a jihu se tradicionalističtí Angličané vysmáli..

Podle informací deníku The Times je Boehlyho návrh na “globální nebo spíše evropské fotbalové All-Stars Games” jedním z nápadů, které se objevily v hlavách klubových manažerů, hledajících cesty, jak zvýšit příjmy anglického klubového fotbalu. Součástí konceptu hvězdných zápasů, je jejich odehrání po celém světě, aby se takto zvýšila zaangažovanost globálních fanoušků.

Redaktor The Times Matt Dickinson tvrdí, že podle jeho zdrojů z Premier League bude tato myšlenka v nějaké formě pravděpodobně realizována spolu s dalšími návrhy nových způsobů, právě ve snaze udržet rostoucí sledovanost a posílit zámořská televizní práva. "Opravdu doufám, že si Premier League vezme trochu ponaučení z amerického sportu," citovaly The Times Boehlyho. Ve fotbalovém prostředí, kde dlouhodobě roste kritika stále většího přetěžování hráčů nicméně mnoho zastánců nezískal. "Až si na to najde termín, může mi zavolat," komentoval to třeba kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.