Hráčem kola se stal dvougólový šikula z Boleslavi! Kteří dravci skončili těsně pod ním?

Na startu sezony se zatím spíše trápil, v koncovce mu chyběl větší klid, možná i kvalita. V sedmém kole už však explodoval. Záložník Mladé Boleslavi Tomáš Ladra byl podle redakce eFotbal.cz nejlepším hráčem uplynulého ligového víkendu, v němž dvěma góly vystřelil svému týmu vítězství 2:0 v Českých Budějovicích. Zaskvěli se i Petr Hronek (Bohemians) s Milanem Petrželou (Slovácko) či gólman Zlína Matej Rakovan.

1, Tomáš Ladra (FK Mladá Boleslav)

Pětadvacetiletý středopolař z města škodovek dirigoval svůj tým na cestě ke třem bodům v Českých Budějovicích, kde k zásadnímu momentu došlo už krátce před přestávkou. Jihočech David Broukal si během necelých dvou minut nechal dát hned dvě žluté karty, čímž hostům prakticky umetl cestu k vítězství.

A připravil tím jeviště pro Ladru, jenž v první půli konečně prokázal cit zabijáka. Nejprve šikovně usměrnil do sítě centr Jakuba Fulneka, pak předvedl chladnokrevný slalom. Neukvapil se, jako protřelý mazák posadil na zadek hned dva hráče Dynama a neomylně zavěsil.

V samém závěru byl navíc hodně blízko hattricku. Místo zakončení ale nesobecky nahrál doprava nabíhajícímu Ladislavu Krobotovi, který jeho pobídku zazdil. I tak ale Středočeši dokráčeli k pohodlné výhře a Ladra zase k ocenění Hráč kola.