Žambůrek přijel v dobré kondici, potvrdil Suchopárek před Anglií. Lvíčata spolupracují i s psycholožkou...

Páteční cíl české jednadvacítky proti stejně starému výběru Albionu je více než jasný - v Českých Budějovicích bude od 18:00 před kamerami ČT Sport potřeba uhrát takový výsledek, který ji udrží ve hře o přímý postup na Euro.

Žambůrek přijel v dobré kondici, potvrdil Suchopárek před Anglií. Lvíčata spolupracují i s psycholožkou...

V čem se bude třeba poučit z podzimní prohry 1:3? "Určitě musíme mít lepší vstup do utkání. A lepší musí být i připravenost k utkání, jak fyzická, tak ale i mentální. Nastavení hráčů nebylo úplně správné. V zápase jsme trochu vystřízlivěli a věřím, že tentokrát budeme nastavení lépe. Nebyl to tehdy v listopadu povedený výkon, ale zareagovali jsme na to v dalších zápasech poměrně dobře a navázali jsme na výsledky ze začátku kvalifikace. I díky tomu máme před sebou zápas, ve kterém budeme bojovat o přímý postup a věřím, že to bude výborné utkání," hecoval kabinu Lvíčat její šéf Jan Suchopárek.

Součástí soustředění před posledními dvěma zápasy kvalifikace je i mentální příprava. "Určitě to k dnešnímu fotbalu patří. Pomáháme si různými věcmi jako teambuilding, různými kvízy, využíváme také vstupní formuláře a spolupracujeme s psycholožkou. V řadě případů nám to otevřelo oči a určitě nám to pomáhá," přidal na stránkách repre.fotbal.cz vicemistr Evropy z roku 1996, jenž se hodlá spoléhat i na Jana Žambůrka, který má s ostrovním fotbalem bohaté zkušenosti. "Povedlo se jim v klubu vybojovat účast v Evropské konferenční lize, nějaké oslavy sice v klubu měli, ale přijel v dobré kondici. Všechno jsme s ním konzultovali, ale už je sladěný s týmem a připravený k utkání."

Jaké herní pojetí má Anglie? "Myslím, že to bude podobné jako v předešlých zápasech, i když tam někteří hráči nejsou. Jsou to nadstandardní hráči hrající buď Premier League nebo jsou v kádrech týmů z Premier League. Jejich mužstvo doznalo určitých změn, ale v jejich rozestavení jim návyky zůstanou. Herní styl je efektivní a překvapivý pro všechny soupeře. Když je ale protivník dobře organizovaný v obraně a odvážný po zisku míče, tak je může ohrozit," upozornil trenérský nástupce Karla Krejčího.

A s jakým výsledkem bude spokojen? "Byl bych spokojen s remízou, pokud by nám to zajistilo postup na finálový turnaj. To ale v tuhle chvíli samozřejmě nemůžeme odhadnout, protože nás i Anglii čekají další zápasy. Stále je tam spousta variant a nemůžeme spekulovat. Musíme myslet na vlastní výkon a nemyslet na to, co by znamenal ten nebo ten výsledek. Musíme být maximálně efektivní a plnit veškeré taktické pokyny. Na základě dosavadní přípravy věřím, že atmosféra na hráče dolehne jen v pozitivním smyslu," uzavřel na portálu repre.fotbal.cz dvaapadesátiletý expert.

Hanckova omluvenka kvůli porodu? Je to pro mě komplikace a taky trochu zklamání, tvrdí kouč Slovenska

Zdroj: repre.fotbal.cz