Jaký je cíl Sparty Daněk? Mentálně silný, značně variabilní, funguje v kritických chvílích a je schopen nadstandardu

Na Andrově stadionu panuje nejistota nejen ohledně dalšího působení velezkušených zadáků Michala Vepřeka a Romana Hubníka. Velmi blízko odchodu z klubu je také mladý talent Kryštof Daněk.

Jaký je cíl Sparty Daněk? Mentálně silný, značně variabilní, funguje v kritických chvílích a je schopen nadstandardu

Jak vše komentuje hlavní kouč hanáckého souboru Václav Jílek? Měl by je rád v kádru také v novém soutěžním ročníku 2022/2023?

"Všechno souvisí s tím, jestli se nám podaří přivést nějaké hráče. Tohle bude strašně důležité. Můžeme toto nazvat generační obměnou. Roman hlavně v závěru ročníku ukázal velkou kvalitu, hodně nám pomohl. U něho spíš než otázka kvality a přístupu je riziko zdravotní. Za mě se vyřeší všechno během týdne, čtrnácti dnů. Kluci mají představu, nabídku dostali. Je otázka, jestli se to potká," uvedl na stránkách gol.cz čerstvě šestačtyřicetiletý odborník z Androva stadionu.

Byla by pro Sigmu velká ztráta, kdyby byl devatenáctiletý Daněk prodán do Sparty, což se má v zákulisí za téměř hotovou věc? Do metropole by měl dorazit za částku mezi 20 - 30 miliony korun.

"Z pohledu sportovního, čistě jeho vlivu na mužstvo, musím konstatovat, že je Kryštof důležitým hráčem. Je sice stále mladý, v kritických momentech ale funguje. Je silný mentálně, je schopen nadstandardních řešení, což se v tomto věku cení. Je i značně variabilní, pomáhal nám na několika pozicích. Respektuju, že je o něj zájem, kvalitu ukázal. Na druhou stranu by se případně mohl v Sigmě ještě rok zviditelnit," přidal na webu gol.cz bývalý trenér Sparty.

To, že by byl klient agentury Sport Invest, olomoucký odchovanec a český reprezentant do 21 let v jedné osobě součástí tamního dění také v příští sezoně, už se však příliš neočekává...

Nebojte se, bude líp! Rosický už ponese odpovědnost, za neúspěch ale můžete i vy, vzkázal Křetínský fandům. To jako vážně?!

Zdroj: gol.cz