Trávník se vrací na Letnou, ale představu Sparty nezná: Agent tvrdí, že rozhodil sítě a vždy je variantou Slovácko

Až bude Sparta třináctý červnový den zahajovat letní přípravu na nový ročník, v její kabině se budě opět hlásit také osmadvacetiletý středopolař Michal Trávník. Ten má za sebou roční zapůjčení v turecké Kasimpase, za níž si připsal 29 vystoupení, 1724 odehraných minut, devět žlutých karet a tři branky.

Trávník se vrací na Letnou, ale představu Sparty nezná: Agent tvrdí, že rozhodil sítě a vždy je variantou Slovácko

Svou nejbližší budoucnost zatím nezná, ale nijak se z toho nehroutí a trpělivě čeká, jak se vše rozlouskne. "Vůbec z toho nejsem nervózní. Už jsem to měl takto víckrát. Vždycky to nějak dopadne. Nějak se stresovat? To už mám snad za sebou," přiznal v interview pro Deník Sport bývalý středopolař Jablonce.

"Zatím to vypadá tak, že se vracím do Sparty a uvidí se, co dál. V Kasimpase se mnou nikdo nekomunikoval, takže by to mělo být zřejmě tak, že klub neuplatnil opci. Byl jsem s tím delší dobu smířený. Už v zimě na konci přestupového klub chtěl, abych kvůli kvótě cizinců odešel. Nakonec jsem zůstal, ale od té situace odvíjelo i moje vytížení. Do konce roku jsem hrál skoro všechno a od února už skoro nic. Jen jsem naskočil do pár zápasů. Nějaký čas to bylo těžké, ale zase nic hrozného. Skousl jsem to a ty poslední dva měsíce jsem dojel. Zažil jsem ale něco nového, jinou ligu, prostředí. Celkově mě to fotbalově i lidsky zase posunulo," doplnil na portálu isport.blesk.cz bývalý reprezentant Česka s pěti mezinárodními zápasy.

V kádru by si ho dokázal představit Martin Svědík ze Slovácka, kterým už prošel. "Vždycky je to varianta. Záleží, jak by se domluvily kluby a já s nimi. V tuto chvíli vůbec nedokážu říct, jestli to dopadne nebo ne. Už před odchodem do Turecka jsem byl v kontaktu s trenérem. Ale zatím je to pouze ve fázi, že si občas zavoláme. Nic víc jsme teď neřešili," přiblížil ve Sportu Trávník.

A co setrvání v zahraničí, kde zatím strávil necelý rok? "Klidně, ale určitě ne za každou cenu. Nešel bych někam, kde by to už kvůli rodině nedávalo smysl. Teď jsme byli pryč celý rok. Někdy je to složité. Ale kdyby se naskytlo v cizině něco zajímavého, neváhal bych," pronesl na isport.blesk.cz Trávník, jenž je smířený s tím, že na Letné už by i přes roční kontrakt pokračovat neměl. "Ještě jsem se s nikým z klubu pořádně nebavil. Nevím, kdo tam bude trénovat a jakou má Sparta představu. Nejspíš je to poslední možnost, kdy mě může nějak zpeněžit. Agent tvrdí, že rozhodil sítě. Tak uvidíme. Měl jsem týden volno a už pomalu začnu něco dělat," zakončil na isport.blesk.cz vítěz domácího poháru z ročníku 2019/2020.

Možná se zaměříme trochu víc na střední generaci, zní z Letné a "Rosa" avizuje i možný příchod staršího hráče...

Zdroj: isport.blesk.cz