Čupr o Rosickém: Jsem přesvědčený, že s novým trenérem a nasbíranými zkušenostmi přivede na Spartu úspěch

K nevydařenému soutěžnímu ročníku 2021/2022 se nevyjádřil pouze Daniel Křetínský, ale i nejvyšší člen výkonného vedení a místopředseda představenstva František Čupr. A jaká tedy byla jeho slova?

Čupr o Rosickém: Jsem přesvědčený, že s novým trenérem a nasbíranými zkušenostmi přivede na Spartu úspěch

"Na tiskové konferenci před zahájením sezony jsem prohlásil, že naším cílem je zisk ligového titulu. Nebylo to pouhé prohlášení, byl to reálný cíl, který jsme chtěli a hlavně měli splnit. V kádru jsme udrželi mladé hráče, o které byl v zahraničí velký zájem a jejichž prodej by znamenal okamžitý ekonomický přínos. V kabině jsme zároveň měli zkušené hráče, kteří prošli zahraničím a většina z nich měla zkušenost s předchozím angažmá ve Spartě. A získali jsme trenéra, který byl historicky úspěšný. Cítil jsem, že očekávání fanoušků bylo v tu chvíli stejné. Všechny zmíněné předpoklady se do určité míry dařilo naplňovat v průběhu podzimu, postoupili jsme jako jediný český tým do Evropské ligy, získali jsme nejvíc bodů v lize za poslední roky. V Evropě jsme chtěli dokázat víc, konečné třetí místo v tabulce Evropské ligy a „sestup“ do jarní vyřazovací části Konferenční ligy nenaplnil naše ambice," začal své povídání na oficiálních stránkách Sparty letenský funkcionář, jenž podle majitele řídí dvanáctinásobného domácího šampiona dobře.

"Bohužel od zimní přestávky jsme zaznamenali jen pár dílčích úspěšných výsledků. Chtěl bych se vrátit k tomu, co jsem řekl v zimě v pořadu Tiki-Taka, když jsem vysvětloval, proč jsme nepřivedli více posil. Vím, že tenhle výrok přinesl kontroverze, nicméně tak to skutečně bylo. Nelhal jsem, neupravoval realitu. Za mě: ve chvíli, kdy je trenér A-týmu spokojený se stavem kádru, nebudeme z pozice vedení za každou cenu dělat opak a přivádět hráče, kteří nemají místo v plánech kouče. Jarní část sezony se nám až na pár výjimek, jako byla vítězná derby se Slavií, vůbec nepodařila. Absolutně jsme nezvládli dvojzápas s Partizanem v Konferenční lize. Nezískali jsme žádnou trofej, přestože jsme k tomu měli příležitost i ve finále domácího poháru, konečné umístění v lize naprosto neodpovídá našim představám. Některé naše zápasy hraničily s blamáží, jako například utkání v Plzni, v Olomouci nebo finále poháru v Uherském Hradišti. Měli jsme zkrátka dokázat mnohem víc," přidal na stránkách sparta.cz nástupce Adama Kotalíka.

Ten rozumí tomu, že výsledek uplynulé sezony příznivce trápí a že nenaplněné ambice jsou pro celoživotní fanoušky oprávněným důvodem ke kritice celého klubu. "I já chci  být úspěšný se Spartou. Nesnáším prohry. A pokud už někdy prohraji, vždy se snažím brát si ponaučení, vyvarovat se chyb a ještě zvýšit úsilí. Toto očekávám od svých kolegů, ale zejména od našich hráčů a realizačního týmu. Pokud kdokoli není schopen akceptovat tempo a tlak, nemůže působit ve Spartě. Vážím si možnosti pracovat pro Spartu. Denně se věnuji řízení klubu, řeším provozní a ekonomické záležitosti, společně s kolegy se staráme o to, aby Sparta byla stabilním klubem, který bude mít zajištěnou budoucnost. A mým cílem je získávat trofeje a radovat se z velkých úspěchů na hřišti. Známe vysoká očekávání fanoušků a jsme s nimi srozumění. Nevadí nám tlak, naopak, rozumíme mu. Ke Spartě patří a každý z nás se s ním musí vyrovnat. Vysoká očekávání máme i my ve vedení klubu. I proto jsme ke konci sezony přistoupili ke změně na pozici hlavního trenéra. Nesplnili jsme sportovní cíle, A-tým jednoduše nenaplnil očekávání. Odvolání trenéra po zápase v Plzni jsme ve vedení vyhodnotili jako nutný a správný krok vzhledem k dalšímu směřování a budoucnosti klubu," vysvětlil na sparta.cz funkcionář bronzového celku Fortuna:ligy.

Podle něj si vedení pojmenovalo, co se nepovedlo a i Tomáš Rosický, který byl managementem podržen ve funkci, bude zkušenější a hlavně poučen. "Můžeme sice navazovat na tři vítězství nad Slavií, ale nesmí se nám stát, že třikrát prohrajeme se Slováckem nebo dvakrát s Plzní. Sleduji velmi zblízka práci Tomáše Rosického a jsem přesvědčený, že s novým trenérem a zkušenostmi, které nasbíral, přivede na Spartu úspěch. S ním v pozici sportovního ředitele jsme se vrátili do evropských soutěží, vytvořili v A-týmu prostor pro mladé talenty, B-tým má za sebou úspěšnou sezonu ve druhé lize… Tomáš má podporu celého klubu. Následující dny a týdny přinesou změny v hráčském kádru a realizačním týmu, zabýváme se i dalšími otázkami," zakončil na klubovém webu sparťanský představitel, jenž působí ve vedení necelé čtyři roky.

Křetínský: Tato sezona se nesmí opakovat. Sparta tu není od toho, aby byla v lize třetí a hrála kvalifikaci Konferenční ligy

Zdroj: sparta.cz