Sparta opět loví trenéra ze zahraničí. Oba kandidáti už mají první kolo jednání s Rosickým za sebou

Po odvolání trenéra Pavla Vrby z Letné bude mít Sparta pravděpodobně po 16 letech opět slovenského trenéra. Nejúspěšnější český klub tehdy vedl do srpna 2006 Stanislav Griga, nyní má nejblíže Adrián Guľa.

Sparta opět loví trenéra ze zahraničí. Oba kandidáti už mají první kolo jednání s Rosickým za sebou

Někdejší kouč Viktorie Plzeň Adrián Guľa údajně v sobotu jednal na Letné s Tomášem Rosickým. Přitom oba v kontaktu byli už v předcházejícím období. Dále se skloňovalo jméno trenéra z Německa, konkrétně Heika Herrlicha, bývalého trenéra Leverkusenu či Augsburgu.

Nicméně pražská Sparta začíná ubírat zrak spíše na Slovensko, kde monitoruje situaci kolem Vladimíra Weissa st. ve Slovanu Bratislava.

Guľovi nevyšlo v uplynulo sezoně angažmá ve Wisle Krakov, když ho klub vyhodil v polovině února, když tým opustil na 13. místě. Wisla nakonec klesla až na 17. příčku a po 26 letech spadla do druhé ligy.

V minulosti Guľa trénoval i doma pod Tatrami Trenčín, slovenskou reprezentaci do 21 let a Žilionu dovedl v sezoně 2016/17 k mistrovskému titulu. Nyní je nejžhavějším kandidátem na post trenéra Sparty.

Zdroj: sport.aktuality.sk