Bude se opět na Spartě měnit brankářská hierarchie? Špit by mohl vrátit mezi tři tyče odstaveného Nitu

Florin Nita se ocitl na Letné na vedlejší koleji poté, co si ještě v roce 2021 v rumunském tisku postěžoval na svou sparťanskou pozici a naposledy chytal za první tým v listopadu.

Bude se opět na Spartě měnit brankářská hierarchie? Špit by mohl vrátit mezi tři tyče odstaveného Nitu

Během jarní fáze střídal lavičku náhradníků s tribunou, s tím, že přednost dostávali mladší gólmani Milan Heča a Dominik Holec. To vše i přesto, že se ze zranění, které utrpěl v přípravě, vylízal už dávno.

S odvoláním trenérského štábu (Pavel Vrba, Zdeněk Bečka, Martin Ticháček) by se však mohla pro bývalého brankáře FCSB otevřít nová šance.

Ve zbytku soutěže totiž povede letenské "S" triumvirát Michal Horňák, Luboš Loučka a Michal Špit, který před pár měsíci čtyřiatřicetiletého strážce svatyně se smlouvu do června 2023 chválil.

A velké rozhodovací pravomoci jistě bude mít v Generali Česká pojišťovna aréně i v těchto dnech. "Florin nemá výraznější slabinu. Je schopný zahrát technicky nohou, umí všechny varianty kopu. Reflex je jeho dominanta, ale má i výborné řešení jeden na jednoho. Teď navíc začal víc chodit ven, na tom jsme poslední rok a půl hodně zapracovali. Je to maximalista. Kolikrát musíme cvičení opakovat, protože ho chce mít úplně precizně odchytané. A když se to nepovede podle představ, chce ho dělat znovu. Klidně jedenáctkrát za sebou. Někdy ho musíme i brzdit, když je hodně naštvaný, že dostal od nějakého spoluhráče gól," popisoval svého času Nitu serverem iSport.cz citovaný Špit.

Dvanáctinásobný mistr Česka má před sebou dva zápasy se Slováckem a derby v Edenu. Bude u toho opět i vítěz českého poháru z roku 2020, jenž v tomto ročníku zatím zasáhl do patnácti utkání a mohl by tak svou bilanci rozšířit?

Bosák o sparťanském cíli Herrlichovi: Nemá za sebou žádnou zářnou trenérskou kariéru na seniorské úrovni

Zdroj: isport.blesk.cz