Bosák o sparťanském cíli Herrlichovi: Nemá za sebou žádnou zářnou trenérskou kariéru na seniorské úrovni

Absolutně nepřesvědčivé sparťanské vystoupení v Plzni, kde bronzový tým Fortuna:ligy prohrál třígólovým rozdílem, překvapilo i Jaromíra Bosáka.

Bosák o sparťanském cíli Herrlichovi: Nemá za sebou žádnou zářnou trenérskou kariéru na seniorské úrovni

"Musím se přiznat, že jsem nečekal, že to bude od Sparty tak strašidelné. Sparťané měli zřejmě před utkáním dojem, že Plzeň zaleze do obranného bloku a počká si na šance. Jenže opak byl pravdou. Sparta dokonce inkasovala dvakrát ze standardních situací. Přitom každý, kdo v Česku sleduje fotbal, ví, že je ze standardek Plzeň nejnebezpečnější. Z toho by musel vyrůst i ten nejmenší trenér na světě," uvedl na seznamzpravy.cz dlouholetý sportovní novinář.

Dvanáctinásobný český šampion z Generali Česká pojišťovna arény je v současné době spojován s příchodem zahraničního trenéra, konkrétně z Německa a dost je zmiňován například Heiko Herrlich, jehož si sportovní ředitel letenského "S" Tomáš Rosický pamatuje ze společného působení ve vestfálském Signal Iduna Parku.

Podle komentátora České televize však o až tak renomovaného trenéra nejde. "Co se týče Herrlicha, ten za sebou nemá žádnou zářnou trenérskou kariéru na seniorské úrovni. Koučoval třetiligový Regensburg, Bochum, následně takřka rok a půl Leverkusen. Ale tam se s ním brzy rozloučili, protože tým nefungoval takticky a jeho herní projev byl mizerný. Následovala štace v Augsburgu, kde vydržel něco málo přes rok a také to nebyla zrovna sláva," vyčíslil na seznamzpravy.cz autor celé řady knižních publikací.

V kuloárech se mimochodem skloňuje i další exdortmundská ikona Matthias Sammer. Nikoliv ale z trenérského hlediska, nýbrž z toho poradentského. Kdyby opravdu dorazil na Prahu 7 i odchovanec Dynama Drážďany a mistr Evropy z roku 1996, určitě by šlo o velké překvapení.

Trenér Sparty musí být odborně zdatný, ale i osobnost, říká exklokan Klusáček a Rosickému doporučuje Haška

Zdroj: seznamzpravy.cz