Sparťané titul Slavii nepřejí, raději ho uvidí v Plzni, je přesvědčen Švancara

Rovnice Pavel Vrba a Sparta už od druhého květnového pondělí neplatí. Podle Petra Švancary to ale prý takto na Letné chodí - pokud nejsou výsledky a prohrávají se zápasy jako v Olomouci nebo v Plzni, kdy nemáte žádné šance, tak se trenér mění.

Sparťané titul Slavii nepřejí, raději ho uvidí v Plzni, je přesvědčen Švancara

"Trošku mi dává smysl, že vedení to chce před finálovým zápasem v poháru proti Slovácku trošku jinak nastavit, nechce čekat na další zklamání. Ale nevím jak. Sleduju Spartu celou sezonu a refrén písničky je pořád stejný: nejsou lídři, nemá vnitřní sílu, nic. Jak dostane brzy gól, což se opět v Plzni stalo, má problém se vrátit do zápasu, vytvořit si tlak, dát gól. Vůbec jsem nepočítal s tím, že by Sparta obrala Plzeň. Já totiž nenašel nic, co by stálo za řeč. Jediná šance Čvančary, i když hrála docela dlouhou dobu přesilovku, to je hodně smutné. Nechápu střídání Dočkala, za nějž jde Pavelka a nic se tím nezmění. Dočkal je u mě momentový hráč, který je schopný situaci vyřešit nádherným balonem, umí kopat standardky, ale dál nic nepřináší. Přijde Pavelka a hra se nikam neposune," kritizoval serverem aktualne.cz citovaný čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Podle něj vážně chybějí tahouni. "Myslel jsem si, že jeden z nich bude Pešek, ale také zapadl do průměru. Stejně jako Hložek, který poslední dobou není odskočený. Navíc klub musí vytvořit i brankářskou kvalitu. Mančaft musí projít důkladnou obměnou, jinak se nezvedne," upozornil na aktualne.cz bývalý útočník Slavie, Slovácka, Žižkova, Příbrami i Brna, jenž patří do Klubu ligových legend, kam spadají hráči s 300 a více prvoligovými starty.

Byť slávistický tábor možná doufal, že jim letenské "S" pomůže a Viktorii o nějaké body obere, nic takového se nestalo. "Zaslechl jsem i názory, proč by měla navíc pomáhat nenáviděnému rivalovi. Ale tohle se kutálí po Praze, nás na Moravě vůbec nezajímá, kam všude zasáhnou klubové vztahy. Já když byl ve Slavii, tak jsme pořád řešili Spartu, i když jsme proti ní nehráli a ani nebyli přímými konkurenty v tabulce. A je mi jasné, že je to tak i obráceně. Sparťané titul Slavii nepřejí, raději ho uvidí v Plzni, ale v tom bych nehledal příčinu, proč nyní proti Viktorce neuspěla. Házeli bychom jen Spartě berličku, aby si nějak odůvodnila příšerný výkon. Spartě může sezonu trochu zachránit vítězství v poháru, ale já si nemyslím, že to bude mít tak jednoduché, zvláště když hraje Slovácko na domácí půdě. Když porovnám výkony obou mančaftů v Plzni a na Slavii, vidím, kdo je na tom fotbalově lépe," zakončil na aktualne.cz Švancara.

Na hru Sparty se vážně nešlo koukat, prohlásil Vízek. Na Letné chce vidět Haška, jeho nástup však blokuje Křetínský

Zdroj: aktualne.cz