Z českých trenérů bych si na Letné dovedl představit Svědíka, říká Rajnoch. Jen by musel zavést nová pravidla...

Plzeň jede podle experta Jana Rajnocha na vlně euforie a takové týmové pojetí Spartě chybí. I proto jsou oba týmy tam, kde jsou, a ve skupině o titul je mezi nimi devítibodový rozdíl.

Z českých trenérů bych si na Letné dovedl představit Svědíka, říká Rajnoch. Jen by musel zavést nová pravidla...

Sezonu v letenském "S" dojedou trenéři Michal Horňák a Luboš Loučka, s tím, že prioritou bude alespoň ovládnutí MOL Cupu.

"Sparta se rozhodla ukončit spolupráci s trenérem, snad aby dala impulz týmu, když je před ním kromě dvou ligových zápasů i pohárové finále. Těch nezvládnutých klíčových zápasů už bylo prostě moc a změna musela přijít. Třeba Jablonec ji udělal a změna zabrala," upozornil na serveru sport.cz člen Realu TOP Praha.

Podle něj nejde všechnu vinu za nevýrazné výsledky i hru házet na Pavla Vrbu. "Už po utkání v Olomouci jsem říkal, že na Letné to není o trenérovi, ale o nastavení klubu. Ve Spartě se musí změnit myšlení. Sparta už dávno není železná, ale zrezivělá. Tohle nový trenér nezachrání. Samozřejmě, pokud přijde cizinec, je snad šance. Přijdou nové metody, mohla by zafungovat cesta hokejového nároďáku. Finský kouč dal hokejovému nároďáku řád. Před mistrostvím světa to fungovalo, uvidíme, jak to bude na samotném šampionátu," pokračoval na sport.cz jeden z trenérů pražského Motorletu.

Z domácích luhů a hájů by si dle svých slov dokázal v Generali Česká pojišťovna aréně představit například sedmačtyřicetiletého odborníka Martina Svědíka, který stojí od listopadu 2018 v čele Slovácka, s nímž dvakrát v řadě finišoval na čtvrté pozici hned za nejsilnější trojkou a v tomto ročníku se s mužstvem probojoval až do finále domácího poháru.

"Těžko říct, zda se má Sparta vydat cestou kouče ze zahraničí. Z českých trenérů bych si na Letné dovedl představit Martina Svědíka. Ale jen za předpokladu, že by si tvrdě stál za pročištěním prostředí, musel by zavést nová pravidla. Když bych měl říct, kde udělal trenér Vrba chybu, tak bych řekl, že se trochu herně zaseknul. Jeho hra už v moderním pojetí tolik nefunguje. A taky bych řekl, že se mu ve Spartě rozpadla kabina. V neposlední řadě doplatil na nedostatečně kvalitní kádr," vyčíslil letenské neduhy bývalý český reprezentant, jehož názor vyšel na sport.cz.

Na hru Sparty se vážně nešlo koukat, prohlásil Vízek. Na Letné chce vidět Haška, jeho nástup však blokuje Křetínský

Zdroj: sport.cz