Výměna trenéra? Na Spartě se musí udělat pořádek někde úplně jinde, říká Jaromír Blažek

Rozčarování, totální rezignace, ale také žádné velké překvapení. Reakce sparťanských legend na to, že jejich milovaný klub z Letné „sežral“ dalšího slavného trenéra, se vcelku různí. Jedno je však jisté. Skončil další uznávaný kouč a začíná se zase pěkně od začátku. Jak na vyhazov Pavla Vrby reagoval legendární brankář Jaromír Blažek?

Výměna trenéra? Na Spartě se musí udělat pořádek někde úplně jinde, říká Jaromír Blažek

„Abych byl upřímný, vůbec nevím, co bych k tomu řekl. Vždyť tohle se teď ve Spartě stává hrozně často. Někdy v kratších intervalech, někdy v delších, spíš tedy v těch kratších. Opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Přijde mi to skoro úsměvné. A vlastně ani nemám sílu to už řešit,“ poznamenal slavný gólman pro eFotbal.

Rezignace v jeho hlase byla víc než výmluvná. A naprosto pochopitelná. Blažek byl slavnou tváří Sparty, její oporou, která klubu vychytala hned šest mistrovských titulů a dostala ho až do Champions League. Od obou těchto met jsou ale Pražané už hezkých pár let pořádně vzdálení. A nic na tom nezměnil ani Vrba, jehož přitom mnozí vnímali téměř coby spasitele.

„Že bude lépe, jsme si mysleli už za Kotala a nevím za koho ještě, protože těch trenérů se tam protočilo hrozně moc… Řeknu to takhle, za nás se trenéři střídali samozřejmě taky. Ale s tím, co se děje nyní, se to nedá vůbec srovnávat,“ kroutí Blažek hlavou.

„Teď se střídají trenéři, hráči, sportovní manažeři i ředitelé klubu, ale výsledek je pořád stejný… Je to takový kolotoč, který se točí pořád dokola. Sparta nejdřív trenéra pozře, pak ho vyplivne a vezme si dalšího. Prý zas přijde někdo z ciziny, ale i to už tady bylo,“ pousmál se hořce slavný gólman.

 A pak jasně dodal, že problém klubu leží někde zcela jinde než v trenérské kanceláři. „Jestli přijde kouč z venku, nebo bude od nás, je ve výsledku jedno. Na Spartě se musí udělat pořádek někde úplně jinde než na pozici trenéra. Stále je totiž několik lidí, kteří tu neúspěšnou éru přežívají velmi dobře. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale dobře se to tam teď zkrátka nedělá,“ uzavřel Blažek. 

Největší favorit na letenské křeslo? Bývalá hvězda Dortmundu s trenérskou praxí v Augsburgu i Leverkusenu