Trpišovský o současném stříbrném fleku: Můžeme si za to sami kvůli ztrátám. Proto jsme v pozici, ve které jsme

Situace na čele tabulky zůstává totožná i po třiatřicátém kole. Jak vše vidí před zbývajícími dvěma zápasy muž zodpovědný za výkony a výsledky obhájce titulu Jindřich Trpišovský?

Trpišovský o současném stříbrném fleku: Můžeme si za to sami kvůli ztrátám. Proto jsme v pozici, ve které jsme

Ten hodlá zvládnout i poslední dvě překážky této sezony a na konci při závěrečném součtu se uvidí, na co to bude stačit. Jestli z toho bude čtvrtý primát v řadě, nebo stříbrná pozice...

"Čeká nás těžký zápas s Ostravou a doma derby. Jsou to zápasy, které nejsou jednoduché, je to to jediné, na co se chceme soustředit. Udělat body a podat v těch zápasech dobré výkony. Upřímně, nechci se koukat na někoho jiného. Nezvládli jsme zápas v Hradci a nastavení s Plzní. Se Slováckem se potvrdilo, že nás nečeká nic jednoduchého. Měli jsme před sebou tři překážky, první jsme zvládli teď, čekají nás další dvě. Na konci se uvidí, na co a jestli to bude stačit. Chceme uhrát svoje body a nekoukat po soupeřích, kdo a jak hraje a jaký má los. Chceme se pokusit udělat šest bodů, nedělat chyby v defenzivě, být produktivní v ofenzivě a hrát fotbal, který se nám dařil v druhé půli se Slováckem.To je to jediné, co můžeme ovlivnit," uvedl na stránkách slavia.cz šestačtyřicetiletý šéf Ševčíka, Provoda, Hovorky a spol.

Sešívaní jsou po delší době v pozici, kdy v závěru soutěže nemají situaci ve svých rukou, za což mohou první dva duely nadstavby. Je to pro realizační tým zase něco jiného?

"Můžeme si za to sami kvůli ztrátám, které jsme udělali. Proto jsme v pozici, ve které jsme. Musíme se z toho poučit, což se nám v některých pasážích zápasu se Slováckem povedlo. Bojujeme s velkými změnami v sestavě, dost často je to vynucené. Proto chci i poděkovat Ivanu Schranzovi. Od pondělí do pátku ležel s teplotami. Kvůli zdravotním důvodům jsme přišli o všechny varianty na pravého obránce. On sám v pátek přišel s tím, že nikdo jiný není, že to musí odehrát on. Zvládnul devadesát minut bez střídání, i když ještě ve čtvrtek ležel s horečkou. Ve čtvrtek jsme si říkali, že máme tři varianty na pravého beka – Baha, Masopusta a Schranze, z nich nemáme ani jednoho, a na levý kraj obrany máme tři. Zápas jsme končili s tím, že nemáme dva vlevo a modlíme se, aby to Ivan vpravo dohrál. Je tam spousta věcí, které jsou znát na souhře týmu. Soustředili jsme se na to, co potřebujeme, hrát fotbal v pohybu, hrát technicky a kombinačně. Vrátit se k těmhle věcem, což se nám díky soupeři podařilo. Věděli jsme, že bude velice dobrá návštěva. Hrálo se plynule s minimem faulů, což nám hodně pomohlo, mezi posledními dvěma zápasy byl rozdíl asi třicet faulů. To jsou věci, kterými se musíme prosadit my a vrátit se k tomu. Situace se nemění, tři roky jsme byli v obráceném gardu. I tak musíte zvládnout zápas, který vás čeká tak jako tak, ať jste první nebo druhý. Pravda je, že jsme do dvou zápasů nadstavby nevstoupili dobře výsledkově ani herně. Věřím, že jsme se z toho ponaučili nejenom v druhém poločase, ale i na dva zápasy, co nás čekají," zakončil na slavia.cz kouč, který před Slavií vedl Liberec i Žižkov.

Plavšič? Někdy je radost se na něj dívat, ale zdaleka neprodal potenciál, který má, myslí si Trpišovský

Zdroj: slavia.cz