Plavšič? Někdy je radost se na něj dívat, ale zdaleka neprodal potenciál, který má, myslí si Trpišovský

Bezkonkurenčně nejlepším momentem 33. kola nadstavby byla krásná trefa Srdjana Plavšiče do sítě Slovácka. Jeho šéf Jindřich Trpišovský přiznal, že nevěřil, že by se mohl srbský rychlík se sparťanskou minulostí trefit zrovna takhle ukázkově...

Plavšič? Někdy je radost se na něj dívat, ale zdaleka neprodal potenciál, který má, myslí si Trpišovský

"Vůbec, v duchu jsem trochu nadával, že to takhle vůbec zkouší. Jestli ho za něco hodně kritizujeme, je to, že vůbec nepoužívá svoji pravou nohu, kterou nemá vůbec špatnou. Jsou přitom momenty, kdy si s ní může pomoct, moc to ale nedělá a sám to ví. Proto pro mě bylo v ten moment překvapení, i s tím, jak byl natočený tělem mimo branku, jak to trefil, to je neskutečné. V první moment, kdy kopnul do balonu, jsem si spíše myslel, že to uděláme jinak a půjdeme do otevřené obrany. Nakonec zvolil geniální řešení, pátrám v paměti, jestli jsem někdy viděl hezčí gól. Srkiho my všichni trenéři peskujeme skoro každý trénink, že nezakončuje a nestřílí. I ve vyložených pozicích přehrává situace. On se pořád obhajuje, že raději přihrává, než střílí. Víme, z jakých pozic na tréninku i v zápase nezakončí, a pak se rozhodne pro tohle. Na druhou stranu, jednalo se o krásný, neskutečný kop. Navíc pravou nohou, kterou používá fakt jen v totální nouzi, když není zbytí. Bylo to fakt neskutečné," rozplýval se na pozápasové tiskové konferenci šestačtyřicetiletý odborník z Edenu.

Sám bývalý hráč Crvene Zvezdy Bělehrad už vystřídal ve Vršovicích tři posty. Jak je renomovaný trenér spokojen s jeho prozatimním působením v sešívaném trikotu?

"Jak já někdy nadávám na určité věci, které se nám v minulých zápasech vymstily, tak teď musím některé hráče naopak vyzdvihnout. Ivan Schranz je jeden, druhý Srdjan. O půli nám bohužel Oscar řekl, že kvůli tříslu nemůže pokračovat. Davidu Juráskovi se navíc motala hlava, nebylo mu dobře. Přišli jsme tak o přestávce o dva hráče, kteří mohou hrát levého beka. Ač byl Srdjan nakoplý, přesunul se tam a odehrál to tak, jak to odehrál. Jsme spokojení s tím, že mu řekneme, kam má jít a kde to odehrát, a on nijak nespekuluje, neřeší to, snaží se zahrát co nejlépe. Myslím si, že zdaleka neprodal potenciál, který má. Umí se poprat s nepřízní osudu, proti Slovácku na levém obránci odehrál skvělou půli. Jak dozadu, až na jeden moment, kdy ho tam se Ševčíkem obešli. Tak jeho podpora dopředu, jeho centry, někdy je radost se na něj dívat. Jak jsme někdy s míčem v určitých pozicích lopotní, tak u něj je naopak vidět lehkost. Hraje na postu, o kterém bychom si asi nikdo neřekl, že na něm může nastoupit, a on je schopný na něm zahrát. Pokud má den, je schopný být nejlepším hráčem na hřišti, pak má ale momenty, kdy není vidět. Úkol jeho i nás všech je, aby takových momentů bylo co nejméně. Teď má ze zápasu 1+1 po krásném gólu a krásné asistenci, což mu v dalších výkonech může jenom pomoct," ocenil svého svěřence po jasném skalpu Svědíkova souboru někdejší vůdce Liberce i Žižkova, jehož ohlasy vyšly na stránkách slavia.cz.

Stoch musí zkusit další restart! Kde by to však asi mělo být?

Zdroj: slavia.cz