Třicet nejlepších hráčů současné české ligy dle Trpišovského? Jurečka chybí, Tecl, Zelený či Kolář nikoliv

Zatímco Jean-David Beauguel z Viktorie Plzeň nebo Ladislav Almási z Baníku Ostrava v žebříčku 30 nejlepších ligových hráčů současnosti podle Jindřicha Trpišovského neabsentují, čtrnáctigólový kanonýr Slovácka Václav Jurečka nebo nejlepší střelec Sparty Tomáš Čvančara už se do jeho seznamu nevešli.

Třicet nejlepších hráčů současné české ligy dle Trpišovského? Jurečka chybí, Tecl, Zelený či Kolář nikoliv

Šestačtyřicetiletý odborník z Edenu zařadil do svého výběru hned 17 svých svěřenců včetně Ondřeje Koláře, Stanislava Tecla nebo Jakuba Hromadu, což je docela překvapení, neboť pětadvacetiletý slovenský středopolař s minulostí v Plzni i Liberci mezi nejvytíženější borce obhájce titulu rozhodně nepatří.

Zatímco konkurenční Plzeň, která nejvyšší soutěži po jednatřicátém kole opět vládne, má v jeho selekci tři zástupce, rival ze Sparty hned čtyři borce včetně mladičkého stopera Martina Vitíka, jenž ještě na podzim hrál převážně za druholigovou rezervu.

Pokud jde o další kluby, bývalý stratég Žižkova či Liberce nezapomněl ani na reprezentanty Jablonce, Hradce Králové, Baníku Ostrava, Sigmy nebo Mladé Boleslavi, o čemž svědčí přítomnost Jaroslava Zeleného, Adama Vlkanovovy, Ladislava Almásiho, Kryštofa Daňka a Ewertona s Markem Matějovským (exslávista Milan Škoda už má v jeho očích smůlu).

Nedošlo ani na druhého se čtvrtým nejlepším asistentem soutěže Cadua a Jiřího Fleišmana, jedno z největších překvapení ročníku Davida Douděru, který už je na devíti trefách a to má spoustu obranných úkolů, případně na votroka Jakuba Radu, jenž prožívá na východě Čech jednu z životních sezon.

30 nejlepších hráčů Fortuna:ligy podle Jindřicha Trpišovského:

(bez pořadí)

Ladislav Almási
Alexander Bah
Jean-David Beauguel
Kryštof Daněk
Ewerton
Dávid Hancko
Adam Hložek
Tomáš Holeš
Jakub Hromada
David Jurásek
Taras Kačaraba
Ondřej Kolář
Ladislav Krejčí mladší
Ondřej Lingr
Aleš Mandous
Lukáš Masopust
Marek Matějovský
Jhon Mosquera
Peter Olayinka
Oscar Dorley
Aiham Ousou
Srdjan Plavšič
Ivan Schranz
Yira Sor
Jindřich Staněk
Stanislav Tecl
Ibrahim Traoré
Martin Vitík
Adam Vlkanova
Jaroslav Zelený

Rada (prý) v Jablonci v létě skončí. Chce ho Dukla, on by radši do Sparty!

Zdroj: Deník Sport