Rada (prý) v Jablonci v létě skončí. Chce ho Dukla, on by radši do Sparty!

Zachránit Jablonec v nejvyšší soutěži, pak si aspoň na chvíli odpočinout. Případně naskočit hned někde jinde. Takový je údajně plán ostříleného kouče Petra Rady, jemuž v létě vyprší na Střelnici smlouva. A jak se zdá, vzhledem k mizerným výsledkům v aktuální sezoně nebude mít ani jedna ze stran zájem ji prodloužit. Co tedy bude s legendárním bouřlivákem dál?

Rada (prý) v Jablonci v létě skončí. Chce ho Dukla, on by radši do Sparty!

Jeho budoucnost nastínil pro eFotbal ten, kdo k němu má ve fotbalovém prostředí možná vůbec nejblíže. Tedy slavný internacionál Ladislav Vízek, jenž o Radovi dlouhodobě mluví jako o jednom z nejlepších českých trenérů.

„Petr v Jablonci v létě skončí. Jsem o tom přesvědčený. Táhne mu na sedmdesátku a jezdit každý den z Prahy do Jablonce a zpátky je prostě fakt záhul. Podle mě už toho má plné zuby. Musí mít. Zvlášť když vidí, co se kolem Jablonce teď děje,“ řekl jasně Vízek.

Pravdou je, že zkušenému trenérovi by na severu Čech měli začít stavět sochu. Čtyři sezony po sobě nebyl s mužstvem v lize na horším než čtvrtém místě, dostal ho do Evropy. A v ní hrál velmi důstojnou roli. To všechno jsou jednoznačné úspěchy, které nelze vůbec nijak zpochybňovat. Loni na podzim bojoval jeho soubor do poslední chvíle o postup ze základní skupiny Konferenční ligy, v domácí soutěži ale nabral nečekanou ztrátu. I proto zakončil základní část na třináctém místě, přičemž od barážových příček ho dělí pouze lepší skóre…

To je sám o sobě průšvih. A ví to také Rada, jenž tak v létě nejspíš půjde o dům dál. „Všichni bychom si ho hrozně přáli vidět zpátky v Dukle. Fanoušci i vedení včetně pana Pauknera (majitele klubu). Petr je duklák a patří prostě na Julisku. Když bude on sám chtít, dveře tu má doširoka otevřené. Podle mě tak na 90 % bude od léta trénovat právě tady,“ má jasno Vízek.

Nebude však druhá liga pro takovou kapacitu přece jen málo? „Nemyslím si. Petr už si odtrénoval své. Těžko říct, jestli by chtěl ještě někam do světa, byť by na to pořád měl. Co ale vím přímo od něj, vzal by už jen pouze Spartu nebo český nároďák. On sám cítí, že ho na Letné tenkrát vyhodili předčasně. A má pravdu. Říkal mi, že kdyby dostal šanci ji znovu vést, tak do dvou let slaví mistra ligy. Já si to myslím taky,“ uzavřel bývalý skvělý útočník. 

SPOUSTA MLADÝCH TRENÉRŮ DOSTALA ŠANCI V LIZE, ANIŽ BY TAM MĚLI CO DĚLAT, KROUTÍ HLAVOU CSAPLÁR