Trpišovský: Věděli jsme, že v nadstavbě budou jen těžcí soupeři. Nezbývá, než už všechno jen vyhrát

Pouhé tři zápasy zbývají pražské Slavii do konce sezóny a klub z Vršovic je také letos stále v boji o mistrovský titul. Na lídra tabulky Plzeň však ztrácí dva body a věří, že západočeský soupeř ještě klopýtne. V neděli čeká svěřence Jindřicha Trpišovského další těžká mise proti Slovácku, ale zkušený kouč věří, že jeho tým v Edenu uspěje.

Trpišovský: Věděli jsme, že v nadstavbě budou jen těžcí soupeři. Nezbývá, než už všechno jen vyhrát

Potřebují zvítězit, aby udrželi reálnou šanci na obhajobu titulu. Po remíze s Plzní měl trenér sešívaných proslov k hráčům a hovořil o nutnosti zmobilizovat všechny zbývající síly, vyčistit si hlavu. „Musíme teď ty tři zápasy vyhrát. Samozřejmě víme, že nás čekají těžcí soupeři, ale to je v nadstavbě každý tým. Máme doma Slovácko a potřebujeme ten zápas zvládnout, pak se uvidí, co bude dál,“ nechal se slyšet Trpšiovský pro klubové stránky.

Slovácko mělo ve středu v domácím prostředí sehrát finále MOL Cupu proti Spartě, ale zápas byl nakonec odložen pro silnou bouřku, která podmáčela hrací plochu. „Musíme se na zápas připravit tak, abychom ho zvládli. Bude to trošku jiný zápas, než byl v neděli. Musíme podat lepší výkon v ofenzivě i defenzivě než v posledních zápasech. Jestli soupeř hrál nebo ne nás neovlivní,“ pokračoval stratég sešívaných.

Slavia v této sezóně sehrála se Slováckem dvě utkání a obě skončila jednogólovým vítězstvím. Pražský klub si ale uvědomuje síly soupeře, který má ve svých řadách celou řadu výrazných tváří. Jednou z nich je i Václav Jurečka, který v této sezóně posbíral již sedmnáct tref. „Jeho kariéra jde strmě nahoru, pamatuju si ho v Kolíně, kdy začínal, i v Opavě. Je důrazný, vyspěl. Je v nejlepším věku, vždycky byl pracovitý a poctivý, trochu podobný Standovi Teclovi. Je nepříjemný v šestnáctce a začal dávat góly,“ poukázal Trpišovský na kvality nejlepšího střelce výběru z Uherského Hradiště.

Zdroj: slavia.cz