Jarošík: Když nedáte gól, tak je těžké vyhrát. Navíc jsme asi přišli o dalšího hráče

Hodně mrzutý byl po utkání s Jabloncem trenér Teplic Jiří Jarošík. Jeho svěřenci totiž doma na Stínadlech ztratily důležité body v boji o záchranu. Jarošík navíc pravděpodobně přišel i o zraněného Vondráška. Přitom, jeho tým špatně nezačal …

Jarošík: Když nedáte gól, tak je těžké vyhrát. Navíc jsme asi přišli o dalšího hráče

Na otázku reportéra O2 TV Sport, zdali utkání ukázalo aktuální rozpoložení obou týmů (s odkazem na prohru Teplic a výhru Jablonce z předchozích utkání) Jarošík odpověděl, že úplně neví. „Těžko říct. Jablonec tak nějak nesleduju. Samozřejmě koukám a soustředím se vždycky na svůj tým. Těžko porovnávat,“ nechtěl bývalý záložník londýnské Chelsea mluvit o špatném rozpoložení svého mužstva do televize.

Přesto, jeho mužstvo nepodalo proti Jablonci ideální výkon. A především díky zkušenému brankáři Tomáši Grigarovi skončil výsledek pouze nejtěsnějším možným stavem. „Samozřejmě jsme potom hráli vabank. Hráli jsme trochu otevřeněji. Jablonec si vytvořil šance, ale my jsme měli šance především v první půli, kde tam byly dvě šance. Bohužel, když nedáte gól, tak je těžké vyhrát takovéto zápasy,“ smutnil čtyřiačtyřicetiletý trenér po zápase.

Právě Teplice mají před sebou velmi těžké období, ve kterém tým ze Stínadel musí zachránit působení ve FORTUNA:LIZE pro nadcházející sezónu. I proto se Jarošík rozhodl k riskantnímu rozdělení osvědčení útočné dvojice Václav Sejk – Filip Žák. Žáka totiž v útoku nahradil David Ledecký. „Chtěli jsme něco změnit. Koukali jsme taky na to, co nás čeká a nemine. Máme tři zápasy v šesti dnech. Tak jsme to chtěli trochu rozložit. I ty síly těch útočníků, protože hrají hodně náročně, tak jsme to dneska udělali takto,“ vysvětlil Jarošík. Ten také pravděpodobně přišel pro nadcházející zápasy o záložníka Tomáše Vondráška, který musel v poločase střídat. „Budeme vědět, co mu je, až nám to řekne doktor. Ale je to další hráč mínus…,“ mračil se teplický trenér.

Hložek před Plzní: Hodně z nás v Plzni ještě nevyhrálo. My nemáme co ztratit