Real Madrid: mužstvo s nejlepší mentalitou na světě. Mají kód vítězů

Několikrát se v Lize mistrů dostal na hranu vyřazení. Hranu ostřejší jak chirurgický skalpel. Lékaři už konstatovali klinickou smrt. Královský klub ze španělské metropole však vyvázl. Tak o španělském gigantovi píšou novináři z deníku Šport.

Zvládl i největší útrapy, překonal nejtěžší překážky, vyřešil zdánlivě neřešitelné problémy. Fascinující příběh. Hráči v bílém si poradili s každou situací. Ani na okamžik se nevzdali. V mysli nepřipustili možnost neúspěchu a zhypnotizovali úspěch. Přitáhli si ho. Byli silnější než soupeř, silnější než nepřízeň okolností, silnější než náhoda. Díky tomu jsou dnes ve finále Ligy mistrů, ačkoli vypadnout z ní v aktuální sezóně už měli třikrát.

V pařížském osmifinále nejprestižnější klubové soutěže prohráli 0:1. Mohli podstatně víc. Výkon „bílého baletu“ byl mdlý. Orámcován byl pasivitou a urputným bráněním. Mbappe trhal svého budoucího zaměstnavatele na kusy. V odvetě dal znova gól a PSG kontroloval postup. Jenže Madridčané stali, v závěru nepříznivý vývoj zvrátili a šli dále. Vůdcem jejich vzpruhy byl střelec všech třech gólů Karim Benzema.

Muž s číslem devět a kapitánskou páskou na ruce potom sestřelil v Londýne dalším hattrickem obhájce loňské trofeje. Chelsea vrátila impériu úder na San Bernabeu. Domácí bila jako žito. Dala tři góly a chystala se na triumfální návrat za La Manche. Jenže Rodrygo v 80. min vyrovnal výsledek dvojzápasu v součtu a Benzema v prodloužení rozhodl.

Manchester City. Semifinále. Anglický pres versus nepoddajnost Realu. Historie se nebude ptát na zahozené šance, ani převahu světlemodrých. Zapamatuje si jen rezultát 4:3. Odvetný zvrat však s jistotou do dějin vstoupí. Necelou minutu před koncem řádného hracího času potřebovali svěřenci trenéra Ancelottiho dva góly na přežití. Ani ne za sto dvacet je dali.

Mentálně pevní jako žula a zároveň ostří jako diamantový hrot. Nepřekonatelní, nezastavitelní. Do finále je posunul v prodloužení Benzema. Nebylo to však pouze o něm. Ani zdaleka. Hlavní úlohu v kolektivním výkonu sehrála mentalita. Přesnější kód vítěze ve znění nikdy se nevzdávej!

Zdroj: Šport.sk