Je to play off, není prostor zkoušet nové věci. Každý se opře o své nejlepší hráče a fungující věci, hlásí Trpišovský

Nedělní tahák ve vyprodaném Edenu opět o něco poodkryje otázku ohledně titulu. Sešívaní by rádi proti vedoucí Viktorii bodovali naplno a pakliže by se jim to podařilo, svého aktuálně největšího konkurenta by v tabulce opět přeskočili o bod.

Je to play off, není prostor zkoušet nové věci. Každý se opře o své nejlepší hráče a fungující věci, hlásí Trpišovský

"V pozici, ve které aktuálně jsme, nedělní zápas o titulu hodně napoví. Hrají se ještě čtyři zápasy o dvanáct bodů, tento je o šest. Proto souhlasím, že toto utkání je určitě základ pro naše ambice do konce ligy," vyprávěl na webu slavia.cz Jindřich Trpišovský.

Ten kvituje, že měl jeho soubor týden na přípravu, na což nebyl v průběhu jara kvůli více frontám zvyklý. "Je to pro nás velká změna, do této situace jsme se dostali po dlouhé době. V 95 % jsme měli třídenní pauzy. Přišlo nám to vhod, máme dost času si rozebrat předchozí zápasy, hlavně ten poslední s Hradcem, a připravit se dobře na soupeře. Některým našim hráčům to také pomůže, ohledně zápasového vytížení to každý měl trochu jinak, teď se můžeme srovnat do jedné vlny, to je před koncem sezony zásadní," mnul si ruce šestačtyřicetiletý odborník.

Před měsícem se v Doosan aréně zrodil výsledek 1:1. Pokud by se historie opakovali v metropoli, více by to vyhovovalo západočeské družině. "Oba týmy budou sázet na své silné stránky, budou hrát, co jim je vlastní. Je to play off, není prostor zkoušet nějaké nové věci. Každý se opře o své nejlepší hráče, o věci, které fungovaly v průběhu sezony. My víme, v čem jsme silní, zkusíme minimalizovat chyby a uspět," doplnil na slavia.cz bývalý šéf Liberce či Žižkova.

Tři ze čtyř posledních kol budou hostit Vršovice, kde se cítí obhájce velmi silný. "Věříme, že budou dobré návštěvy, výborná kulisa. Je to jedna z výhod, které jsme si prvenstvím po základní části vysloužili. Doma jsme silní, naše ztráty většinou letos přišly ve venkovních utkáních. Víme, že v Edenu je i větší plynulost hry, zápasy mají větší spád, nejsou tak rozkouskované. Což nám vyhovuje," uzavřel na slavia.cz nadřízený Holeše, Tecla, Ševčíka a spol.

Horejš po necelých 7 letech skončí na Střeleckém ostrově. Mám štěstí, že je o mé kouče zájem, mne si ruce Müller

Zdroj: slavia.cz