Mezi Plzní a Spartou probíhá skoro nenávist, bude to vřít, domácí půda je rozhodně výhoda...

Exslávista Petr Švancara, autor 59 prvoligových tref ve 309 startech, ocenil nynější pětizápasovou vítěznou šňůru Sparty, nicméně o nejlepší formě z celého prvoligového peletonu by nemluvil...

Mezi Plzní a Spartou probíhá skoro nenávist, bude to vřít, domácí půda je rozhodně výhoda...

"Tvrdí se, že Sparta má nyní nejlepší formu. Mají ji slušnou, za nejlepší si ji ovšem netroufám označit. Takovou měli při nástupu trenéra Vrby, kdy vyhrávali, co se dalo, ale pak to uklouzlo. Počkám si, až se střetnou s nejsilnějšími soupeři. Nechme si závěr ligy, tam se ukáže, kdo jak na tom je, nastaví zrcadlo všem třem mančaftům, které hrají o titul," uvedl na stránkách aktualne.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník, jehož jedinou zahraniční štací byl Inter Bratislava.

Na Plzeň ztrácí letenské "S" tři a na vedoucí sešívaný soubor čtyři body, což je pořád hratelné, neboť je ve hře 18 bodů. Svěřenci Pavla Vrby už však mají jisté, že budou muset v nadstavbě vyrazit jak do Edenu, tak do Doosan arény.

A například Viktoria Plzeň si doma věří mnohem více, nežli venku a určitě bude dvanáctinásobného českého šampiona kousat více, než by tomu bylo na vyprodané Letné...

"Plzeňský trenér Bílek si hned po vítězství nad Ostravou moc pochvaloval, že v nadstavbě přivítá jeho mužstvo Spartu doma. Je to opravdu dost důležité. Jak marketingově, protože fanoušci přijdou, bude vyprodáno, je to přínos peněz. Ale i sportovně, diváci umějí vytvořit fantastickou atmosféru, je to dvanáctý hráč. Mezi Plzní a Spartou probíhá skoro nenávist, bude to vřít, domácí půda je rozhodně výhoda. Ale kdo chce získat titul, musí umět vyhrávat i venku," doplnil na aktualne.cz Švancara, jenž si v minulosti zahrál také za Příbram či Viktorii Žižkov.

LFA pod palbou slávistů i sparťanů. Slavia nehrála v Jablonci s oporami kvůli terénu. Sparta-Baník se kryje se Sparta-Třinec!

Zdroj: aktualne.cz