Titul Rakówu zatím chybí, chceme ho, hlásí Petrášek a hlavou se mu dokonce honí myšlenky na double

Raków Čenstochová dál živí šance na bájný double. V Ekstraklase je momentálně druhý se ztrátou jednoho bodu na lídra a v Polském poháru se po skalpu Legie Varšava ocitl již ve finále. U všeho samozřejmě je i český reprezentant Tomáš Petrášek.

Titul Rakówu zatím chybí, chceme ho, hlásí Petrášek a hlavou se mu dokonce honí myšlenky na double

"Myšlenky na double se nám honí hlavou, ale musíme se soustředit na každý další zápas. Když ho vyhrajeme, tak víme, že si splníme náš sen. Zařvali jsme si v šatně, užili jsme si to, ale na oslavy není čas. Musíme hlavně regenerovat, čekají nás těžké zápasy. Jsem profesionálové, euforie byla obrovská, ale slavit se bude po sezoně," citoval sport.cz slova obrovitého zadáka, který ve zmíněném utkání tento týden uhlídal Tomáše Pekharta.

Jeho celek těží i z toho, že příliš neinkasuje. "Je pravda, že z devíti utkání jsme dostali jen dva góly. Je to fantazie, mám z toho radost. Na tým jsem pyšný. Určitě to není tak, že bychom někde zaparkovali autobus, spíš hrajeme vysoký presink," informoval na sport.cz bývalý hráč Slavoje Vyšehrad i Viktorie Žižkov.

Čerstvému třicátníkovi se daří i osobně. Podle statistik absolvoval několik zápasů, ve kterých měl stoprocentní úspěšnost soubojů, což je unikát. "Zrovna v semifinále poháru jsem jeden souboj prohrál, měl jsem bilanci čtrnácti vyhraných soubojů z patnácti. I tak je extrémní porce. Daří se nám ale jako celku, máme zmáknutou taktiku, jsem šťastný, jak to jde," usmíval se stoper.

Pohár už Raków ukořistil předešlou sezonu, nyní by vše mohl pozvednout titulem. Pogon Štětín je zatím o bod vepředu. "Do sezony jsme šli s tím, že se chceme dostat do pohárové Evropy. Teď jsme v první trojce, vzhledem k obsazení pohárového finále postoupí do Evropy i čtvrtý tým z ligy, takže jsme blízko. Vypadá to, že se nám cíl povede splnit. Kdybychom ho získali, bylo by to neuvěřitelné. Ale chceme vyhrát i pohár. Ten jsme vyhráli v covidových časech, kdy se hrálo na malém stadionku. Teď bude v hledišti 60 tisíc fanoušků. Je ale pravda, že titul Rakówu zatím chybí, chceme ho," uzavřel na sport.cz bojovně naladěný kapitán mužstva, které nyní čeká domácí vystoupení proti Slasku Wroclaw.

FIFA zvažuje fotbalovou revoluci. Zápas by už netrval 90 minut!

Zdroj: sport.cz