FIFA zvažuje fotbalovou revoluci. Zápas by už netrval 90 minut!

Fotbalová pravidla jsou považována za téměř posvátná a změny nepřicházejí snadno. Nyní FIFA přemýšlí o možnosti sáhnout na jeden ze základních kamenů fotbalových zápasů.  

FIFA zvažuje fotbalovou revoluci. Zápas by už netrval 90 minut!

Prodloužit základní hrací čas na 100 minut zvažuje podle webu Goal.com mezinárodní fotbalová federace FIFA a změnu chce prosadit ještě před mistrovství světa v Kataru. Její uvádění do praxe by samozřejmě trvalo déle, trend je nicméně nastolen. Hlavním argumentem FIFy je krátký čistý hrací čas, když podle statistiků se průměrná hrací doba, kdy je míč na ploše, pohybuje mezi 62 a 65 procenty. FIFA rovněž zvažuje možnost zastavovaní hracího času při větších přerušeních.

Nápad má podle Goal.com pocházet přímo od šéfa FIFA Gianniho Infantina, který nicméně podle expertů bude mít velké problémy tuto myšlenku prosadit. Fotbalové prostředí je tradicionalistické a byť záměr nabídnout více “čistého času zábavy” by ze strany médií a komerce byl bezpochyby aplaudován, odborníci už nyní poukazují na to, že špičkoví fotbalisté jsou přetěžováni a zhruba deset procent herního času navíc jejich rekonvalescenci neprospěje.

O změně pravidel uvažuje i UEFA. Ta se dohodla na změnách pravidel  finančního fair play (FFP) a umožní klubům jít do většího deficitu, zároveň ale omezí výdaje na mzdy a přestupy. Kluby by nově mohly během období tří let dosáhnout ztráty 60 milionů eur oproti současným 30 milionům. Pokud je klub v "dobré finanční kondici", povolený kontokorentní úvěr bude činit 90 milionů eur. Od sezóny 2025/2026 však bude klubům povoleno vydávat maximálně 70 procent příjmů na platy hráčů, členů vedení, přestupy a provize agentům.

Arogantní Rusové pokračují v provokacích! Teď žádají vyloučit Poláky z MS

zdroj: goal.com/sport.sk