Arogantní Rusové pokračují v provokacích! Teď žádají vyloučit Poláky z MS

Z ruského fotbalu padá jedna nehoráznost za druhou. Zatímco režim Vladimíra Putina stále útočí na Ukrajinu a o víkendu vyšel najevo rozsah masakru v Buči, jeho fotbaloví bafuňáři a experti “baví” svět svými požadavky.  

Arogantní Rusové pokračují v provokacích! Teď žádají vyloučit Poláky z MS

"Na zápas v Rusku se nedostavili a měli prohrát 0:3," prohlásil redaktor ruské televize Georgij Čerdancev jež navrhl vyloučení Polska z mistrovství světa, kam se náš severní soused kvalifikoval po úspěchu v baráži, když přes Rusy kontumačně postoupil do finále, kde vyřadil české přemožitele Švédy. Čerdancev vyzval, aby se proti rozhodnutí FIFA odvolali, protože podle jeho názoru Poláci postoupili do finále baráže zbytečně. Ruská sportovní média dokonce šíří narativ, že tak plánují učiní Švédové.

Rusko se zjevně stále nemůže smířit s tím, že se nemohlo zúčastnit březnové baráže o postup na letošní mistrovství světa, které se bude konat v Kataru. A ze všeho špatného tradičně obviňuje všechny kolem sebe, v poslední době především Polsko. Mezinárodní fotbalová federace (FIFA) a Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) se rozhodly vyloučit Rusy ze všech mezinárodních soutěží. Rusko se sice odvolalo ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, ale neuspělo.

A ruští fotbaloví experti nyní zásobují svět naprosto perverzními myšlenkami. Minulý týden Rusko, které čelí sankcím na prakticky všech úrovních, podalo kandidaturu na uspořádání mistrovství Evropy v roce 2028, o pár dní později se pak objevila myšlenka, podle které by se Rusko mohlo připojit k asijské fotbalové federaci a hrát jejich kontinentální soutěže, jak na klubové tak národní úrovni.

zdroj: pravda.sk