Jdeme ze dne na den, snad dohrajeme sezónu, říká o současné situaci v Chelsea Čech

Výhru 1:0 proti Newcastlu si na Stamford Bridge užili jen držitelé permanentek. Fanoušci Chelsea u televizorů zase v přímém přenosu mohli sledovat prohlášení technického ředitele klubu Petra Čecha, který hovořil o situaci po sankcích uvalených na majetek Romana Abramoviče.  

Jdeme ze dne na den, snad dohrajeme sezónu, říká o současné situaci v Chelsea Čech

Jako spoustu otázek a málo odpovědí popsal v rozhovoru pro televizní stanici SkySports situaci v Chelsea český exreprezentant Petr Čech. Ten se aktuálně s dalšími členy vedení snaží klub zachránit po omezení jeho ekonomiky, které vzniklo v důsledku sankcí uvalených na majetek Romana Abramoviče. Tento ruský oligarcha, který během devatenácti let vlastnictví Chelsea pozvedl mezi nejlepší kluby světa, je považován za blízkého Kremlu a tudíž pod sankcemi zavedenými v reakci na ruský útok na Ukrajinu. 

"Musím přiznat, že jdeme ze dne na den, protože to není v našich rukou. Probíhají jednání, abychom mohli fungovat a dokončit sezónu," reagoval Čech na otázku ohledně nejbližší budoucnosti Cheslea, která  funguje se zvláštní licenci pro pokračování v soutěži, ale nemůže prodávat ani podepisovat smlouvy s hráči, prodávat vstupenky ani zboží a její rozpočet na cestování je limitován sumou 20 tisíc liber. Klu má taktéž obstavenu většinu účtů a podle zpráv anglických médií nefungují ani jeho kreditní karty. .

“Chceme fungovat tak, abychom mohli ročník dohrát. Jsme součástí anglické Premier League, jedné z nejlepších soutěží na světě. Myslím, že je v zájmu nás všech, abychom sezonu dokončili,“ vyjádřil Čech odhodlání pokusit se Chelsea zachránit. "Slyšel jsem, že se lidé snaží vymazat posledních 19 let z paměti fotbalové komunity. Ale tady nejde o peníze, ale o odhodlání a tvrdou práci," uzavřel poté.

zdroj: SkySports

 
 
Drop here!