Potřebujete lepšího trenéra! Přetáhněte z Chelsea Tuchela, radí United legenda Liverpoolu Carragher

Akce Ralf Ragnick nevypadá, že by na Old Trafford přinesla zlepšení nelichotivého status quo. Podle britského tisku tak dočasné Němcovo působení v roli trenéra opravdu dočasné bude. A jako hlavní kandidáti na nástupnictví byli doposud tipování Maurucio Pochettino a Erik ten Haag.

Potřebujete lepšího trenéra! Přetáhněte z Chelsea Tuchela, radí United legenda Liverpoolu Carragher

Třetí jméno do osudí pro výběr příštího kouče Manchester United? Legenda Liverpoolu a aktuálně expert stanice SkySports Jamie Carragher to doporučuje. A ve svém komentáři pro anglický deník The Telegraph dokonce šéfům Manchesteru United doporučuje, aby Thomase Tuchela upřednostníli před dvěma doposud favorizovanými kandidáty. “Manchesteru United se nabízí ideální možnost k zisku perfektního trenéra, který by měl být cíl číslo jedna: Thomas Tuchel,” napsal doslova Carragher.

United po neúspěších s Moyesem, van Gaalem, Mourinhem a Solskjaerem nyní podle všeho neuspěli ani s Ragnickem a po konci éry Alexe Fergusona stále hledají správného muže ke kormidlu. V poslednich měsících je jako nejsilnější kandidát na Ragnickovo - který byl od začátku označen jako dočasný manažer - křeslo považován Mauricio Pochettino, pod kterým se nyní po vypadnutí v Lize mistrů povážlivě kýve židle v Paris Saint-Germain. Jako případná alternativa byl vždy zmiňován Erik ten Haag z Ajaxu.

Nynější turbulence v Chelsea nicméně přinesly další možnost. Vzhledem k sankcím, které dopadly na klub ze Stamford Bridge kvůli spojení s Romanem Abramovičem je budoucnost Blues značně nejistá a Tuchel, který Chelsea už dovedl k titulu v Lize mistrů by velmi brzo mohl být volný. A Carragher jej považuje za zdaleka nejvhodnějšího kandidáta ze tří jmenovaných na místo trenéra United. “Nezapomínejme, že Tuchelův mentor – Ralf Rangnick – vede Manchester do konce sezony. Potom se přesune do poradenské role a pomůže s výběrem nového trenéra. A koho myslíte, že řekne vedení, aby oslovilo?” zmiňuje ve svém sloupku Carragher.

zdroj: The Telegraph/isport.cz